image

Створювати електронну музику навчав ужгородців Олександр Кіреєв

 

Наше місто вже звикло до проведення різноформатних культурних заходів. Але подібне відбулося вперше. Мастер-клас зі створення, написання та зведення елекронної музики в «OlivyeHouse» - подія, яка стала інновацією для Ужгорода.

23 жовтня Олександр Кіреєв – відомий диск-жокей, що створив музику до першого техно-біту Ужгорода, вирішив приміряти нове амплуа - лекторське. Цю можливість йому надали креативні people, а саме: ГО «Культурна ініціатива Коло», «Olivye House», «GPS», ГО «Культурна платформа Закарпаття», котрі заснували проект «Креативні індустрії територій» і продовжують працювати над розвитком Унгвар стайлу. Цього разу у вигляді лекцій та тренінгів.

Завдання, що поставили перед собою організатори дійства – пояснити і навчити сучасної музичної індустрії, стартуючи з культурної ініціативи у сфері новітнього звучання урбану. Втілити це можна завдяки вмінню працювати з Digital audio workstation (DAW). Англійською DAW перекладається як цифрова звукова робоча станція. Плюс цієї електронної чи комп’ютерної системи в тому, що вона крім запису, зберігання, редагування та відтворення цифрового звуку, передбачає можливість виконання закінченого циклу робіт: від первинного запису до одержання готового результату.

Саме озвучений процес, а точніше його практичне втілення ми спостерігали впродовж трьох годин. Опісля Олександр Кіреєв поділився з нами враженнями від спільної роботи.

Це перший досвід проведення подібного майстер-класу?

-         Такого масштабу вперше. Схоже роблю на студії, але вже індивідуально. Моя мета – допомогти нашим артистам вдосконалити здобуті навички. Зараз готується цікава база для продакшену, згодом і YouTube підключимо.

Задоволений спільною роботою, чи, можливо, вдосконалюватимеш сьогоднішній продукт?

-         Звісно задоволений. Це можу сказати й про присутніх, адже народ задавав питання професійного характеру, навіть під час моєї перерви. Такі майстер-класи дають чимало можливостей для творчого росту, дозволяють відкрити себе. А це важливо.

Не думав підтримувати ідею майстер-класів аби вони перейшли у формат постійно діючих?

-         Хоч він був першим, але підтвердилася думка про те, що працювати є з ким, і найважливіше є над чим. Тому будемо продовжувати.

Ти спілкуєшся й працюєш із місцевими ді-джеями. Твоє бачення розвитку електронної музики в Закарпатті?

-         Працюємо над власним творчим розвитком і безперечно над розвитком електронної музики. Головне – це рух. Ми свою місію визначили: прагнемо зробити з нашого міста центр творчих напрямків. Це стосується не тільки музики.

 

 Ірина Олаг, студентка відділення журналістики

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com