image

У Мукачівському замку відкриють кімнату поета, який був там ув'язнений

Урочисте відкриття «Меморіальної кімнати Ф. Казінці» відбудеться 3 жовтня 2015 р. о 17.00 год. (за київським часом) у Мукачівському замку «Паланок».

Меморіальна кімната присвячена вшануванню пам’яті Казінці Ференца (1759–1831), угорського поета, письменника, літературного перекладача та новатора угорської мови, який був ув’язнений на шість з половиною років за участь у якобінській змові. Останні десять місяців цього терміну, тобто з 1 серпня 1800р. по 28 червня 1801р. Казінці провів у в’язниці Мукачівського замку.

 

Через картини та тексти виставка відображає розвиток кар’єри письменника до моменту його ув’язнення. Відвідувач має можливість бачити стилізовану камеру в’язниці. Виставка відтворює також роки, проведені у м. Сепхолом після звільнення, і тим самим показує яким чином став Казінці першим літературним організатором своєї епохи і лідером руху оновлення угорської мови.

 

Меморіальна кімната створена за фінансовою підтримкою Самоврядування району «Будавар» (район №1 м. Будапешт). Організація та оформлення виставки здійснена Літературним музеєм ім. Петефі (Будапешт).

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com