image

Ужгород 11-м дізнався про “Життя Марії” Жадана

Ужгород став 11 містом в Україні, де відбулася презентація нової книги Сергія Жадана “Життя Марії”. Письменник називає книгу дуже інтимною: у ній чимало текстів, присвячених війні, а також вірші про любов, пристрасть, відданість. 

Як ми повідомляли, 14 квітня письменник приїхав на Закарпаття у рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів», який реалізується за підтримки Міжнародний фонд «Відродження». Спільно з Сергієм книгу презентував президент MERIDIAN CZERNOWITZ Святослав Померанцев. Спочатку гості побували в УжНУ, опісля презентували книгу в Ужгородському прес-клубі.

“Життя Марії” вміщує 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Письменник написав перші тексти ще у 2012 році. Більшість фото до творів — самого автора.

Всім нам важливо більше бачитися один з одним, спілкуватися, тому ми вирішили об’їхати всі обласні центри, і деякі райцентри, зазначає Сергій. Після презентацій на Заході письменник із видавцем поїде до Маріуполя, а також кількох міст Луганської області.

“Це не комерційний проект,а антропологічно-журналістсько-репортерський, просто людський”, - розповів Сергій Жадан на прес-конференції. З усіх міст, де відбуваються презентації, письменник пише блоги і публікує на “Українській правді”, відтак опісля з’явиться цикл подорожніх нотаток. Під час туру додається впевненість, віра, зазначає митець. У містах живуть активісти, які насправді роблять дуже багато.

Сергій Жадан зізнається, що книга вийшла контрастна, оскільки писалася у непростий час. На запитання про те, чи не втомлюється подорожувати у рамках туру, відповідає, що всі ці зустрічі надихають: ти не лише ділишся з людьми своєю творчістю, а отримуєш від людей енергію. У книзі вистачає біблійної символіки, Марія - символізує Богоматір. 

Письменник переконаний, що навіть у час кривавої ситуації в державі потрібно лишатися собою, не можна відмовлятися від того, кого любиш, відмовлятися від своїх переконань. Дуже важливо, щоб ми це випробування витримали.

В Ужгороді Жадан розповів і про те, що має задум наступної книги. Це буде велика проза – повість чи роман.

 

Наталія Каралкіна

 

Про те, за що письменник любить Закарпаття, чи бачить себе в політиці, і чому “Життя Марії” не буде у шкільних хрестоматіях — невдовзі читайте в інтерв’ю з письменником у рубриці “Особистості”.

 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com