image

Відомий закарпатський літературознавець Дмитро Федака готує своє вибране

29 вересня відзначив свій 75-річний ювілей відомий закарпатський літературознавець Дмитро Федака. З цієї нагоди у приміщенні Спілки письменників відбулося вшанування ювіляра, який походить зі славної династії Федак, уродженців села Кальник на Мукачівщині. (Так, молодший брат Павло Федака є головою закарпатської «Просвіти», а син Сергій – доктором історичних наук Ужгородського національного університету).

Дмитро Федака – це ціла віха в крайовому літературознавстві. Він підготував до друку сотні книжок, упорядкував і написав передмови до найвагоміших літературних подій. Зокрема, успішно працював над відомими книжковими серіями «Карпати» та «Письменство Закарпаття», в яких вийшло разом до сотні томів.

Торік отримав обласну премію імені Потушняка у галузі літературознавства за дослідження про Олександра Духновича. А до кінця 2015 року має вийти друга книжка ювіляра – вибрані літературознавчі статті, написані протягом життя, загальним обсягом понад 500 сторінок. Це буде справжня енциклопедія закарпатської літератури від ХІХ століття і по сьогодні. 

 

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com