image

Закарпатець-американіст став учасником унікальної конференції у Польщі

 

Декан факультету іноземної філології, літературознавець-американіст, письменник Михайло Рошко представляв УжНУ на міжнародній конференції з американської культури й літератури у Польщі. Науковий захід зібрав близько 90 учасників з різних країн, серед яких лише троє українців. Водночас там були представлені Гарвардський, Лідський, Йоркський та інші відомі університети.   

Міжнародна наукова конференція “Homeliness, Domesticity and Security in American Culture” тривала із 23 по 25 вересня у Варшавському університеті соціальних і гуманітарних наук (SWPS) на факультеті американістики. Захід тривав під егідою Посольства США у Польщі й організації PAAS.

DSC_0402

Для представників колишніх країн СНД організатори видялили гранти. Відтак з України запросили представника УжНУ — єдиного на Закарпаті американіста, а також науковців Київського національного університету ім. Т. Шевченка й Київського національного лінгвістичного університету.

DSC_0381

Науковець з УжНУ під час конференції виступив із доповіддю “The Concept of Home and Family in Ken Kesey`s novels One Flew Over the Cuckoo`s Nest and Sometimes a Great Notion”.

“Підхід — домашність, безпека, сімейність став ключовим на міжнародній конференції у Польщі. Зазвичай у літературі розглядають символіку “виходу з дому” - коли герой виходить за межі домашнього порогу, а те, що вдома, вважається ніби не вартим уваги. Але домашні проблеми не менш цікаві, бо це побут, у якому ти живеш — сімейні стосунки, конфлікт батьки-діти, розподіл ролей у сім’ї то що”, - розповідає про тематику конференції Михайло Рошко.

з польськими колегами з білоруськими колегами

Крім того, що подібні міжнароджні конференції, безсумнівно, розширюють коло наукових знайомств учасників, подібні заходи значимі й для університету загалом. Адже УжНУ став одним із трьох українських вишів, представлених на заході такого рівня.

 

ProZak.info,

фото з архіву Михайла Рошка

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com