image

Закарпатець підготував кишенькове видання про Адальберта Ерделі

 

13-та книга про основоположника закарпатського живопису Адальберта Ерделі найбільш стисло і доступно розповідає про нього. 

Автором видання яке вийшло друком у «Видавництві Олександри Гаркуші», є закарпатець Олександр Гаврош. Книга написана на основі досліджень, здійснених автором, а також на основі інтерв’ю письменника, драматурга, журналіста з відомим колекціонером Миколою Білоусовим, у якого сьогодні зберігається, мабуть, найбільше колекція картин закарпатського митця - 40 полотен Ерделі. Також до «Таємниці» ввійшли афоризми митця. 

Кілька років тому на Закарпатті вийшла книжка «Імен», яка включає листи відомого художника, спогади про нього. «Щоб прочитати її, треба мати час. Це нелегка проза, а тут зібрано те, що я вважаю дуже важливим для розуміння самого Ерделі», - зазначає Гаврош.

Книга призначена для широких читацьких кіл, що вже відзначили перші рецензенти. Це популярне видання, розраховане на тих, хто цікавиться видатними людьми Закарпаття. Гаврош – майстер із популяризації таких людей, зазначила Олександра Гаркуша і додала, що «Таємницю Ерделі» із задоволенням читає її 11-річна донька.

Тираж книги – 200 примірників. Видання профінансували меценати Анжела і Михайло Ман. 100 примірників закупило управління культури і вже відправило в бібліотеки Закарпаття.

 

Наталія Каралкіна,

фото Іванки Когутич

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com