image

Закарпатський письменник потрапив до Золотого фонду нації

Днями у Львові, у Будинку офіцерів, відбулася презентація книги «Золотий фонд нації. Все буде Україна!».

Це ошатне, розкішне видання – про Україну воєнного часу, в якому йдеться про наших відомих співвітчизників – державних і громадських діячів, митців, науковців, правників і просто патріотів, які своїми справами творять і возвеличують державу. Як зазначається в анотації, «ці українці – світочі епохи. Вони плекають споконвічні цінності й борються за національну ідею. Тому суспільство їх вважає золотим фондом нації. Їхній успіх, подвижницька праця й самовідданість надихають…»

 У цій книзі на 79 сторінці розповідається про письменника і журналіста Андрія Дурунду – лауреата всеукраїнської літературної премії ім. Богдана Лепкого, міжнародних літпремій «Кредо Івана Фрака» (США) та  ім. Вільгельма Магера (Німеччина). Тричі відзначений обласною літературною премією ім. Ф. Потушняка. Він був присутній на даному заході, де, як і кожний із нагороджених, мав невеличкий виступ:

«У моєму вірші «Україні» є такі рядки:

Широченні степи. І ліси. І поля.

І в імлі синій вогники наче…

Чую, бачу – ридає Вкраїна моя,

Як свята Богородиця плаче.

Що зробили ви з нею, князі і князьки,

Із багатством, красою, вандали?

Ви народу казали солодкі казки,

І нахабно її обкрадали.

Як з тобою, любове, світами пливти

По землі цій, що гине в руїні?

Я не зможу, кохана, співати й цвісти,

Коли важко моїй Україні.

         Ця поезія  була написана майже два десятиліття тому. Тоді ж вийшов і мій роман «Сльози Святої Марії», де Марія – це наша багатостраждальна Україна. Це ім'я  носила і моя мучениця-матуся, яка у 47 літ стала вдовою і сама вивела у світ сімох дітей і дочекалася внуків, правнуків і праправнуків.  У її долі, як у краплинці роси, відбивається доля моєї рідної Срібної Землі – коштовної часточки-перлинки України.

         У всі віки нелегко було Україні рости і зростати.  Але особливо важко їй зараз,  коли з усіх сил, усією відчайдушністю разом з усім цивілізованим світом відстоює від дикоординців свою волю, свободу і незалежність. І якби не мужні воїни світла, її достойні героїчні захисники – наші сини, брати, доньки – не було б і нинішньої такої знакової події. Але найкращі зараз не ми, кого нагороджують за досягнення у різних сферах діяльності, а її доблесні захисники, хоробрі й незламні оборонці. Тому найперше їм – наш шанобливо-низький уклін, їм – найвища честь і почесть, безмежна повага і пошана.  Твердо віримо у велику перемогу Добра над злом, Світла над тьмою! Україна була, Україна є, Україна вовіки віків буде! Слава Україні! Героям слава!»

Андрієві Дурунді на цьому дійстві було вручено медаль «Золотий фонд нації», відповідне свідоцтво, Диплом  – «За особистий внесок у розвиток та розбудову громадянського суспільства в Україні», а також два примірники книги.

Щиро вітаємо нашого колегу і бажаємо йому нових творчих звершень в ім’я нашої такої прекрасної, дорогої і незламно-героїчної України.

   Василь Кузан, голова Закарпатської обласної організації НСПУ

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com