image

Еротику на "котах" цього року прикриють "Плахтою"

10-й фестиваль "Березневі коти" вже не акцентуватиме увагу на еротичній складовій. Цього року на фестивалі мистецтва і любові в Ужгороді представлять новий проект "Плахта", у якому 28 митців з Ужгорода, Львова, Києва і Харкова покажуть власні картини, на яких еротика буде схована під "плахтою". Відвертість не на часі - зазначають митці. 

Про те, які ключові події цього року відбудуться на фестивалі, сьогодні під час прес-конференції розповіли організатори фестивалю. Серед них - куратор літературної програми Валентин Кузан, куратор театральної програми Олександр Гаврош, куратор міжнародної програми Андрій Любка, а також спеціально запрошений гість,  головний режисер Закарпатського обласного театру драми і комедії Євген Тищук, і куратор проекту "Плахта", художник Руслан Тремба

IMAG1567_1

"Проект «Плахта» з’явився цього року. У нас з’явилося бажання тимчасово прикрити еротику від глядацького ока. Еротика існувала і буде існувати, але зараз такий час, що потрібно приховати її. Людина в цьому проекті буде бачити лише приховану еротику. 28 митців серед яких Олександр Бабак, Тарас Табака працюють над цим проектом, і ніхто не виставляє старих картин", - розповів Руслан Тремба.

IMAG1562_1

Фестиваль цього року відбувається зусиллями ентузіастів і волонтерів. "Коли стало відомо, що його не буде, ми отримали стільки відгуків від відвідувачів, які хотіли, щоб він відбувся, то все ж вирішили його зробити. Готувався цього разу швидкими темпами, тому його концепція не відрізняється від попередніх фестивалів, - зазначив Валентин Кузан. - Ми працювали над урізанням всього зайвого. Можу особисто гарантувати високий рівень майже всіх заходів". 

Перший фестиваль тривав півтори години в аудиторії В2. За 10 років зроблено величезний поступ. "Березневі коти" – центральна мистецька культурна подія в Ужгороді. Рівень цих акцій зростає щороку. Добре, що на фестивалі є місце для театру, бо це дуже дороге задоволення, вважає Олександр Гаврош.

Виставу "Лізістрата" на "котах" покажуть другого фестивального дня. Також 28 березня відбудуться виступи відомих письменників Юрія Андруховича, а також Міклоша Надя,  який приїде на фестиваль з Угорщини. 

У третій фестивальний день триватиме дискусія «Любов-війна». Майже всі події цього дня будуть у Галереї Ілько. Після дискусії учасники фестивалю зустрінуться з Андрієм Любкою, Томашом Деяком на презентаціях їхніх творчих доробків. Затим відбудеться муз-літ-марафон «Слововиця», виступ гурту «Запаска» та вечірка-закриття від «Chicarrones Shator» «Incognitos presente X-rated».

 

Повна програма фестивалю тут

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com