image

Угорський театр із Закарпаття отримав український театральний "Оскар"

У суботу, 4 грудня в Київському національному академічному театрі оперети відбулася церемонія нагородження переможців Всеукраїнського театрального Фестивалю-премії ГРА.

Перемогу у номінації “За найкращу драматичну виставу” здобув Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове) з виставою “Це дитя” (режисер Олег Мельничук).

Премія – своєрідний український театральний “Оскар”, який вручають вже вчетверте.

89 професійних театральних колективів з усіх куточків України представили на суд журі свої найкращі прем’єри. До фінального шорт-листу премії потрапили 12 вистав.

1638789524

Під час конкурсного відбору п’єсу за мотивами твору сучасного французького драматурга Жоеля Помру було представлено театром угорською мовою, АЛЕ одночас її можна було переглянути онлайн з українськими та англійськими субтитрами.

“Потужна, глибока вистава! Вітаю переможців. Щиро за вас вболівала. І на Закарпаття треба їхати не лише за бринзею і вином, а й щоб відвідати насправді крутий театр у Берегове”, – зазначила у відгуку на Facebook Тетяна Гардашук, доктор філософських наук.

У інших номінаціях переможці наступні:

 • “За найкращу виставу для дітей” – “А хай то качка копне”, Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки.
 • “За найкращу пошуково-експериментальну виставу” – “Чорнобильдорф”, Лабораторія сучасної опери Opera Aperta.
 • “За найкращу виставу камерної сцени” – “Філоктет. Античний рейв”, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки.
 • “За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу” – “VIÑO”, Культурне об’єднання “Хронотоп ЮЕЙ”, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
 • “За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу” – “Лис Микита”, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.
1638789512

Нагадаємо, засновником всеукраїнського Фестивалю-премії ГРА (GRA – Great Real Art) є Національна спілка театральних діячів України.

Про впевнену перемогу театру із Закарпаття, де актори грають на мові національної меншини, повідомили і більшість угорських ЗМІ.

Слід зазначити, що наразі в угорському театрі в Берегові триває робота над субтитруванням української мовою й інших вистав з репертуару.

InfoPost.Media

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com