image

В Ужгороді починають малювати писанки

В одному із закладів міста щотижня триватимуть майстер-класи писанкарства. Учасники зможуть дізнатися про зміст закодованих символів та навчаться розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти. 

Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва. Писанки продаються на ярмарках, у художніх салонах. Оригінальний орнамент писанок, не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу.

Писанки не просто розфарбовують, їх пишуть за допомогою особливих технічних прийомів – від цього і їхня назва. Спеціальний інструмент, яким пишуть писанки, називають писачком. Для деяких візерунків можуть знадобитися сірники або шпильки. Прикрашені яйця символізують собою оновлення життя і Воскресіння Спасителя. Існують традиційні писанкові орнаменти і символи. Найпоширеніші серед них: клинці, сосонки, дубові листочки та зірочки. Писанкарство – давнє й улюблене мистецтво нашого народу. Писати писанки - дуже приємно, але найприємніше – отримувати результат. Барвисту писанку – символ Великодня, найсвітлішого дня року.

Процес писанкарства полягає у тому, щоб нанести розтопленим воском малюнок на яйце. Вистигнувши віск щільно прилягає до яйця, захищаючи його від фарби. Тому, коли працюємо з білим яйцем – поверхня під воском лишиться білою, коли вже з пофарбованим – тієї барви, у яку фарбували. Щоразу яйце занурюють у темнішу барву, аж до чорного. Кожного разу, після фарбування у новий колір, воском замальовують ті лінії та сегменти, які мають бути цього кольору.

Такі заняття дають реальну можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців. Це чудова нагода подивитися один на одного по-новому: батькам на творчі здібності своїх дітей, дітям пізнати щось нове в своєму житті, або, навіть, започаткувати в собі нові творчі завдатки, колегам поспілкуватися у неформальному творчому просторі.

У вартість входить: майстер-клас з розпису писанки, приладдя для розпису (писачок, барвники, бджолиний віск, свічка). Примітка: можна буде придбати писачок, яким Ви користувались.

В рамках писанкарства також можна прийняти участь у майстер-класах з виготовлення нетрадиційних писанок з тканини або фетру, оригінальних вишитих хрестиком дерев'яних писанок .

Запрошуємо Вас на майстер-класи з писанкарства 22 та 29 березня, 5 квітня 2015 року о 13.00 (виготовлення нетрадиційних писанок) та 15:00 (малювання писанок воском) у кафе музей «Під замком» (СНЕК), щоб разом підготуватися до Великодня.

 

pysankarstvo_afisha-01
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com