image

В Ужгороді відбудеться виставка репродукцій легендарного угорського вітражиста Ровта Мікши

Видатні роботи Ровт Мікши прикрашають Парламент Угорщини, вони є у каплиці Святої правиці Королівського палацу, в Музичній академії, у Постійному художньому залі Угорщини у місті Веленце та на багатьох інших відомих будівлях та каплицях Угорщини.

Виставка під назвою «Забарвлене сонячне світло», підготовлена Інститутом Балаші, складається зі збільшених фотографій, ескізів. На старих та сучасних світлинах відображено багатогранну та різнокольорову роботу майстра-вітражиста.

Картини представляють головні етапи та роботи життя митця. Більшість оригінальних робіт насправді розташовані на будівлях, які не доступні для простого відвідувача. З цієї причини такі його «невидимі» вітражі також будуть представлені на виставці у вигляді фотографій.

Куратор виставки Геллер Катерина мистецтвознавець, голова Угорського Товариства Модерну, старший науковий співробітник Угорської академії наук, представить творчість Мікша Рота.

Ровт Мікша був засновником і керівником найвідомішої і найпродуктивнішої угорської майстерні у стилі модерн вітражного та мозаїчного мистецтва, у якому відбувалося оновлення на зламі ХІХ – ХХ століть.

Róth_Miksa

Його художня майстерня скла, заснована у 1885 році після укладення миру, завдяки активному будівництву того часу отримувала велику кількість замовлень. Будівлі адміністративного та економічного призначення, храми, синагоги, виставкові зали, купальні, кавові будинки, приватні оселі та палаци були прикрашені роботами його майстерні.

Наприкінці 1890-их років на території Австро-Угорської монархії він одним із перших в оригінальний спосіб застосував новий вид скла, винайдений L. C. Tiffany, а також започаткував виготовлення мозаїки.

Виставка буде розгорнута у Закарпатському художньому музеї Бокшая в Ужгороді на вулиці Жупанатській і розпочнеться 30 жовтня.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com