Як проходять Дні України в Кошице (ФОТО)

 

Величезна, яскрава і креативна art-локація “Kulturpark” у словацькому Кошице цими днями представляє українські мистецтво, культуру і традиції. З 14 по 23 квітня тут проходять Дні України. Щодня — по кілька активностей різних цікавих форматів у просторах неймовірного “Kulturparku”.

Захід відкрився фотовиставкою “Елемент Майдану”. Знімки закарпатських художників Яноша Немеша, Сергія Гудака і Павла Білецького висвітлюють хроніку подій ужгородської Революції гідності.

Того ж дня медійники з Закарпаття виступили перед колегами зі Словаччини, а також представниками діаспори та іншими гостями у дискусійному форумі “Актуальна ситуація в Україні”. Журналісти розповіли про своє професійне бачення подій Євромайдану, конфлікту в АТО, а також сьогоднішніх настроїв у Закарпатті та Україні загалом.

У рамках Днів України проходять виставки фотографій, живопису, кінопокази, музичні і танцювальні концерти, воркшопи для малечі, літературні читання та інші акції.

Головний організатор всієї програми заходів — об’єднання “Feman” на чолі з керівником Едуардом Бурашем. За його словами, основна мета проекту — презентація українських культури, звичаїв і традицій.

“Такі активності особливо актуальні сьогодні, коли така ситуація в Україні. Ми раді, що нам вдалося залучити культурних діячів, творчих людей з різних міст України, навіть звідти, де триває воєнний конфлікт, які представили музику, танець, художню майстерність, ремесла і креативність загалом”, — розповів пан Бураш. 

З українського боку до організації приєдналися представники Закарпаття, а також Києва, Одеси, Кривого Рогу, Львова.

Керівник Європейського медіа-центру в Ужгороді Микола Кошута, який очолив закарпатську делегацію вірить, що Дні України в Словаччині стануть щорічними.

“З допомогою виставки ми хотіли, аби наші сусіди зрозуміли, чого ми прагнули, чого домагалися, — зазначив Микола Петрович. — А дискусія показала, що у словаків не так багато об’єктивної інформації і базованих на ній суб’єктивних висновків про Україну...”.  

 

Евеліна Гурницька для ProZak.info з Кошице ,

фото автора 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com