image

Якою буде цьогорічна "Інтерлялька" в Ужгороді (ПРОГРАМА)

1-4 жовтня в Ужгороді пройде традиційний фестиваль театрів ляльок "Інтерлялька-2017"

З цієї нагоди відбулася прес-конференція організаторів.

Цьогорічний, шістнадцятий за рахунком фестиваль «Інтерлялька» розпочнеться традиційно 1 жовтня, у неділю, і буде тривати до 4 жовтня. Для мешканців Ужгорода і гостей міста приготували цікаву програму на урочисте відкриття фестивалю, яке відбудеться на Театральній площі.

Учасниками фестивалю є академічні і приватні театри ляльок з різних куточків України, постійні багаторічні учасники фестивалю – колеги з і словацького міста Кошице, колективи з Франції та Аргентини. Поза конкурсом покажуть свої здобутки студенти театральних ВНЗ України.

Мирослав Петій, директор театру розповів: «Ми відкрили наш новий 37-й театральний сезон в оновленій глядацькій залі. Здійснили ремонт із заміною крісел, встановили нову завісу, провели реставраційні роботи, адже будівлі 117 років. Як зауважили актори, після вирівнювання сценічної площадки зараз таке враження, що і простору стало більше. А це дуже важливо, адже наші маленькі глядачі та їх батьки знають, що щонеділі об 11.00 та 13.00 ми чекаємо на них. Також щиро запрошуємо на цьогорічний фестиваль «Інтерлялька-2017», що розпочнеться 1 жовтня. Приїдуть наші друзі-театрали з Ліону (Франція), Буенос-Айресу (Аргентина), Кошіце (Словаччина), академічні та приватні театри з України, а також студенти з Києва і Харкова». Триватиме і професійний майстер-клас з театральної біомеханіки». Вистава аргентинського театру – без слів, а французи виступатимуть з українським перекладом.

1 жовтня о 16.00 урочисте відкриття фестивалю відбудеться на Театральній площі, де триватиме перформанс «Казкове місто майстрів».

Наталія Орєшнікова, головний режисер, заслужена артистка України додала: «Фестиваль триватиме 4 дні, усі вони будуть дуже насичені, майже цілий день йтимуть вистави. Насправді наш фестиваль має великий резонанс і як тільки ми оприлюднили анонс, одразу отримали багато заявок. Тож відібрали найкращі. Ми хотіли представити різні форми театри ляльок, наприклад, техніку театру тіней. Вистави будуть як для малят, так і філософські казки».

У журі фестивалю працюватимуть діти з різних шкіл, це творчі дітки, які вміють роздумовувати, аналізувати.

Ніна Малишка, керівник літературно-драматургічної частини театру ляльок, театрознавець розповіла про журі: «Цього року у нас традиційно міжнародне журі, очолюватиме його лауреат театральних і журналістських премій Алла Підлужна з м. Києва. Крім того, вперше у журі працюватиме Олег Жюгжда, це легенда лялькового театру, він знаний у всьому світі своїми незвичайними вражаючими виставами. Працюватимуть й інші імениті театрознавці».

Усі заплановані вистави вже мають професійні відзнаки та нагороди у своїй сфері. Квитки коштуватимуть 30 грн, квитки варто купити заздалегідь, оскільки фестивальні вистави завжди тривають з аншлагами. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com