image

Закарпатські лялькарі отримали приз за кращу режисуру

 

Три дні в Ужгороді тривав 15-й міжнародний фестиваль «Інтерлялька», який вважається одним із кращих в Україні. Цьогоріч коло учасників через війну і кризу було не таким представницьким, як зазвичай, але все-одно до Ужгорода приїхали відомі колективи не тільки з України, але й із Болгарії, Словаччини та Угорщини.

Родзинкою фестивалю є творче змагання між лялькарями у п’ятьох номінаціях. Приємно, що закарпатці виступили вельми успішно. Вистава «Тричі славний розбійник Пинтя» була висунута журі на перемогу у трьох номінаціях ( «Гран-прі», «краща режисура» і  «краща акторка» (Наталя Орєшнікова).

У підсумку голосування міжнародного журі переможці «Інтерляльки» визначилися так: «Гран-прі» фестивалю отримала вистава «Щуролов» Кошицького театру, приз за кращу режисуру отримала вистава «Тричі славний розбійник Пинтя», краще сценічне оформлення визнали у виставі «Хупс-хупс» Будапештського театру, кращим актором фестивалю став болгарин з Габрова, а кращою акторкою - киянка.

Цікаво, що головне змагання на фестивалі точилося між виставами кошичан та ужгородців, і в обох режисером є білорус Олег Жюгжда, який поставив і «Щуролова» Марини Цвєтаєвої, і «Тричі славного розбійника Пинтю» Олександра Гавроша. Так що він здобув дві головні нагороди фестивалю, ще раз підтвердивши свій високий рівень одного з провідних європейських режисерів-лялькарів.

affisha_pentja_a3_36-cht

 

 ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com