image

Alcohol Ukulele: як змайструвати музичні інструменти тазобас та канджо. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні на Театральній площі в Ужгороді, у рамках культурного форуму "СлободаКульт", харківські музиканти гурту "Alcohol Ukulele" проводили майстер-клас "Як робити незвичні музичні інструменти із звичайних речей". Зокрема, показали як нашвидкоруч змайструвати тазобас (це такий контрабас із тазика) та канджо.

Фронтмен гурту Юрек Якубов розпочав майстер-клас з тазобасу, для якого знадобляться: тазик, мотузка, палиця, затяжки і кілки, які можна зняти зі старої гітари, наприклад.

DSC_0759

Спочатку потрібно просверлити отвір в центрі тазику, куди за допомогою шайби і простого вузлику кріпитиметься "струна"(мотузка для білизни).

DSC_0749

Далі робимо отвір в палиці, щоб закріпити кілки і таким чином змайструвати імпровізований гриф тазобасу. За допомогою затяжок через просверлені отвори кріпимо палицю до тазика.

DSC_0753

Натягуємо струну до потрібного нам звучання і граємо в своє задоволення.

DSC_0773

Звук тазобасу змінюється за рахунок притискання струни до палиці (див. відео).

Тазобас готовий! Залишилося кілька штрихів – ужгородські дітки розмалювали музичний інструмент і тепер він готовий ввечері грати на концерті.

DSC_0781

А ось зробити канджо ще простіше. Для цього беремо звичайну бляшанку, наприклад, від собачого корму. Робимо канцелярським ножем прямокутні прорізи і продіваємо наскрізь рейку. В кінці насверлюємо отвори і кріпимо кілки.

DSC_0792

До двох саморізів прив'язуємо струни. Підставкою слугує невеликий дерев'яний прямокутник.

DSC_0801

Все! Інструменти готові! Залишилося лише налаштувати і дивувати оточуючих грою.

DSC_0804

А вже о 20:30 "Alcohol Ukulele" розпочне концерт на Театральній. Ексклюзивні інструменти: укулеле, банджо, флейта і тазобас. Тексти на теми соціального і політичного сьогодення. Декорації з русалками, маски та костюми від харківських художниць Даші Халіної та Оксани Солоп. 
Не пропустіть виступ в Ужгороді єдиного в Україні укулеле-бенду!

А тим часом музиканти вже встигли пограти в одному з дворів у центрі Ужгорода:

DSC_0807
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com