image

До Ужгорода з балетом приїхав легендарний Раду Поклітару

«Дивно, що у касах досі є білети на виступи мого театру у вашому місті» - сказав Раду Поклітару ужгородським журналістам.

Сьогодні, напередодні «Вечору одноактних балетів», який відбудеться 8 жовтня у Закарпатському обласному драматичному театрі, відбулася прес-конференція відомого українського хореографа, засновника Київського театру модерну Раду Поклітару.

У постановці артистів «Київ-модерн-балету» хореограф привіз до Ужгорода два балети – «Болеро» та «Дощ».

00

"Болеро" Моріса Равеля - це легендарна балетна партитура ХХ го століття абсолютно непередбачувана, пронизана суперечливим духом нашого часу. Це розповідь про безперервну, сізіфову боротьбі індивідуумів за право на власне «Я», за свою «несхожість», за свободу від багатогоголового, багаторукого спрута на ім'я «натовп».

«Дощ» - це філософська розповідь про долі людей, крім своєї волі об'єднаних в одному часі й просторі. Етнічна музика і контрастна їй музика Й.С.Баха, немов голоси, розмовляють різними мовами людей, і є чудовою основою для хореографії.

Раду Поклітару привозив на Закарпаття свій колектив двічі: рік тому для знайомства із закарпатською публікою він вибрав «Кармен ТВ» - дуже незвичайне прочитання класичного твору. Наступний візит КМБ був з «Лускунчиком» у лютому цього року.

З журналістами хореограф спілкувався про творчі плани, складнощі у роботі, а також про Ужгород та свої минулі подорожі.

Поклітару здивувався, що у касах драмтеатру досі багато квитків на його балети, адже майже у всіх містах, зокрема у Києві, театр збирає аншлаги, а у самій столиці білети розбирають за кілька місяців. Однак хореограф пояснює це складною фінансовою ситуацією, яка склалася в Україні, і тому намагається не засмучуватися.

Наприкінці прес-конференції Раду допитувався у журналістів, чи є зараз на Закарпатті гриби і жартував про те, як збирав їх у Голандії.

Нагадаємо, виступ «Київ-модерн-театр» відбудеться завтра, 8 жовтня, Закарпатському обласному драмтеатрі, а квитки все ще є доступними у касах театру.

 

Ольга Брайляк для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com