image

Чи готові ви зустрітися з корона вірусом?

Коронавірусна хвороба − це інфекційне ураження дихальних шляхів, спричинене новим коронавірусом SARS-CoV-2, який був вперше виявлений у китайському місті Вухань у грудні 2019 року. Це визначення дане Всесвітньою організацією охорони здоров’я – ВООЗ.

Наразі кількість хворих на Covid-19 у світі кожного дня збільшується і в Україні теж. Вся територія української держави розділена на регіони із різним рівнем небезпеки поширення коронавірусної інфекції. Поглянувши на мапу, можна побачити що наразі лідирує червоний і помаранчевий колір, зеленого і жовтого зовсім мало. Маркує регіони автоматизоване програмне забезпечення згідно з даними Національної комісії ТЕБ та НС. На всій території України запроваджений карантин вихідного дня. Він буде діяти до 30 листопада 2020 року. Робота закладів загального харчування, розважальних закладів, салонів краси, фітнес-центрів, басейнів,магазинів з продажу промтоварів заборонена. Але продовжують працювати автозаправки, банки, лікарні та інші медичні установи. Український уряд намагається зробити все, щоб зупинити страшну інфекцію:

  • готові надати кваліфіковану медичну терапевтичну і психологічну допомогу пацієнтам понад 4000 лікарів;
  • працює інформаційний контакт-центр, створений МОЗ;
  • посилюються обмежувальні заходи у регіонах із «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки;
  •  працюють лабораторії по визначенню наявності інфекції в організмі людини.

Наприклад IMD лабораторія у місті Києві проводить обстеження на обладнанні світового лідера BioMerieux. Завдяки сучасному обладнанню точність дослідження становить 99,9%. Але епідемічна ситуація бажає бути кращою –  більше 10000 летальних випадків по Україні.

Як убезпечити себе від захворювання

Більшість людей має легкі та неускладнені форми хвороби, приблизно у 14% розвивається важка форма хвороби, яка потребує госпіталізації та кисневої терапії, а 5% хворих потребують допомоги у відділенні інтенсивної терапії. Потрібно знати, що в інфікованої людини можуть виникнути такі симптоми як підвищення температури, закладення носа, кашель, ускладнене дихання, біль в горлі і м’язах, нудота, блювання, діарея. 

1334460.920x460

Ускладнена форма хвороби спричиняє запалення легень. Найважче переносять хворобу люди із серцево-судинними захворюваннями та високим кров’яним тиском, цукровим діабетом, онкологічні хворі. Щоб захистити себе від інфікування потрібно:

  • одягати маску в громадських місцях, тримати дистанцію 1,5 метра;
  • уникати контакту з тими, хто має виражені симптоми захворювання;
  • частіше мити руки і обробляти їх дезінфекційними засобами;
  • не споживати сирих  чи недостатньо термічно оброблених продуктів.

Щоб запобігти поширенню інфекції при найменших проявах корона вірусної інфекції потрібно обмежити контакт із співробітниками, близькими людьми, дезінфікувати поверхні дотику, не користуватися громадським транспортом і звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Якщо занадто погано себе почуває людина, сімейний лікар викликає мобільну бригаду. Вона бере зразки для тестування і доставляє їх до лабораторії. В Україні використовується два види тестів для визначення захворювання на COVID -19: тест-системи та експрес-тести. Більш точні результати дає ПЛР-тест.

Коли планується поїздка за кордон, або потрібно завершити самоізоляцію чи йде підготовка до планової операції, можна скористатись послугами лабораторії Інституту мікробіологічних досліджень і обстежитись з допомогою надійного ПЛР-тесту.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com