Критерії вибору кондиціонера для дому

Сучасна кліматична техніка здатна забезпечити комфортний мікроклімат у будь-якому приміщенні. Незалежно від площі та розташування кімнати, ефективна спліт-система наповнить її прохолодою спекотним літом та теплом восени. Підбір кондиціонера – досить складне завдання для звичайного споживача, оскільки на ринку кліматичного обладнання представлено тисячі агрегатів. Кожен пристрій має унікальні технічні та зовнішні параметри.

Потужність як основний критерій підбору спліт-системи

кондиціонериНайбільш важливий параметр – потужність агрегату. Він визначає рівень ефективності пристрою для різних приміщень. Порахувати показник потужності, ґрунтуючись на площу приміщення, висоту стель і розташування кімнат, зможе професіонал. Орієнтовно для кімнати 10-12 м² необхідний агрегат потужністю щонайменше 1 Квт. Для комерційних та промислових об'єктів слід вибирати потужніші моделі. Компанія «Енергохолод» реалізує кліматичні комплекси від провідних виробників світу. Можемо запропонувати кондиціонери оптом та в роздріб за доступною ціною.

Будь-яка модель спліт-системи має технічне маркування холопродуктивності (BTU/h). Сучасний асортимент включає агрегати з таким маркуванням:

  • «5» - потужність 5000 BTU/h (1,47 кВт);

  • «7» - потужність 7000 BTU/h (2,05 кВт);

  • «9» - потужність 9000 BTU/h (2,64 кВт);

  • «12» - потужність 12000 BTU/h (3,52 кВт);

  • «18» - потужність 18000 BTU/h (5,28 кВт);

  • «24» – потужність 24000 BTU/h (7,0 кВт).

Моделі з класифікацією «5» оптимальні для обслуговування приміщень площею до 15 м², «7» та «9»- до 21 м², «12» - до 30 м² та «18» - до 40 м².

При виборі потужності агрегату обов'язково необхідно враховувати розташування кімнати, наявність та кількість побутової техніки, здатної випромінювати тепло, та кількість людей. Якщо кімната знаходиться на сонячній стороні, слід придбати спліт-систему на 30% потужнішу, а якщо в приміщенні постійно перебуває багато людей, варто вибрати модель на 100-200 Вт потужнішу. Якщо Ви вирішили придбати кондиціонери оптом для багатокімнатного об'єкта, враховуйте площу та особливості розташування кожної кімнати.

Тип кондиціонеру та особливості моделей

Найбільш поширеними є настінні спліт-системи. Вони прості в експлуатації, доступні в ціні та дуже продуктивні. Для побутових цілей такі пристрої є оптимальними. Досить часто настінні агрегати встановлюють в офіси, лікарні, спортивні та медичні установи. Ремонт та обслуговування кондиціонерів такого типу не займуть багато часу та не коштуватимуть шалених сум.

Крім класичних кліматичних систем на ринку представлені стельові, колонні та касетні модифікації. Вони найбільше підходять для великих промислових об'єктів, супермаркетів, тренажерних залів, санаторіїв. Особливістю таких пристроїв є висока потужність та функціональність, мінусом - порівняно висока вартість і складність монтажу та обслуговування. Наприклад, щоб зробити антибактеріальну чистку кондиціонера, потрібно обов'язково викликати майстра. Самостійно виконати навіть звичайнісіньке ТО не вийде через досить складну конструкцію пристрою.

Додаткові функції спліт-систем

Кондиціонери можуть мати безліч корисних функцій, на які має сенс звернути увагу:

  • іонізація повітря;

  • вентилювання;

  • наявність додаткової фільтрації;

  • інтелектуальне налаштування режимів потоку повітря;

  • зволоження повітря.

Дуже поширені інверторні системи, здатні працювати на обігрів навіть у сильний мороз. Вони дуже актуальні у період міжсезоння, коли у будинках ще немає централізованого опалення.

1 коментар


  1. Гру 01, 2022 | 10:50

    Дякую автору за корисні поради щодо вибору спліт-системи, планую встановити в будинку тому дуже актуально!

Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com