image

Президент Казахстану Токаєв робить державу більш відкритою та демократичною

Тези послання глави держави, президента Республіки Казахстан Касим-Жомарта Кемелевича Токаєва народу Казахстану.

ПОЛІТИЧНИЙ БЛОК

 Нова політична традиція публічності розкладу виборів

 Дострокові вибори ключових інституцій влади, президента, Мажилісу Парламенту, масліхатів усіх рівнів, які є органами самоврядування, – це чи не вперше в новітній історії країни. Терміни виборчих кампаній традиційно завжди трималися в таємниці, графік виборів був скріплений сімома печатками.

У даному випадку президент Касим Зомарт Кемелевич Токаєв не лише продемонстрував відкритість влади за принципами «держави, що слухає», оприлюднення розкладу виборів є ознакою віри влади у свої сили, відсутності будь-якої політичної фобії, по суті, це ще один крок до зміцнення довіри між владою та суспільством і встановлення реальних партнерських відносин між ними.

Дострокове проведення всіх виборчих кампаній дозволить зосередитися на подальших реформах

Проведення всіх виборчих кампаній дозволить зосередитися на роботі з модернізації економіки та соціальної сфери, адже розпорошеність виборчих кампаній спочатку у 2024 році, а потім у 2025 році знизить ефективність такої вкрай необхідної роботи з реформування країни. Важливо зберегти темпи реформ, отримані на початку року, не знижуючи темпів роботи.

Новий графік виборів, запропонований Президентом К. Токаєвим, є природним продовженням конституційної реформи

Ініціатива проведення позачергових виборів Президента, а потім і депутатів Мажилісу, так називається парламент країни, і масліхатів, які є органами самоврядування, є дуже правильним і виваженим рішенням.

Масштабні зміни та доповнення до Конституції країни фактично «переписали» принципи формування та функціонування всієї системи влади. Конституційна реформа торкнулася майже всіх політичних інститутів. Переглянуто ключові повноваження основних інститутів влади: президента, парламенту, місцевого самоврядування, партії та виборчої системи. Створено принципово нову стійку систему гальм і противаг.

Тому відновлення цих інститутів через вибори є природним. І якщо для президентських виборів особливої ​​потреби в ухваленні нових законів немає (чому частково тому вони будуть проведені першими), то для парламентських і масличатів потрібно внести численні зміни до виборчого та партійного законодавства. Природне реформування партійного поля (ініціювання, реєстрація та створення нових політичних партій) потребує часу. Тому пропозиція Президента провести парламентські вибори в першій половині наступного року є логічною.

Таким чином будуть втілені в життя нові конституційні норми, ухвалені на всеукраїнському референдумі влітку цього року.

Запровадження одноразового семирічного президентського терміну є політичною новацією для країн регіону

Опублікувавши розклад майбутніх виборчих кампаній і пропозицію запровадити одноразовий семирічний термін повноважень президента Касима Жомарт Кемелевича, Токаєв демонструє послідовність свого політичного напрямку на побудову стабільної демократичної моделі в Казахстані.

Сьогодні президент Казахстану задає новий тренд на тлі сусідніх країн, де в більшості випадків спостерігається тенденція до обмеження демократичних процесів. Тренд Токаєва – політична лібералізація, створення нових демократичних механізмів формування влади.

Президент Касим Жомарт Кемелевич Токаєв підтверджує свій імідж послідовного реформатора

З нашого недавнього минулого ми добре усвідомлюємо ризики для балансу сил і навіть для демократії як такої, які виникають через можливість багаторазового переобрання чинного президента.

У Казахстані, де глава держави має широкі повноваження, саме регулярна зміна вищого представника у виборчому процесі дозволить запобігти надмірній концентрації та монополізації влади в руках глави держави.

Обмеження строків зміцнюють довіру, необхідну для нормального функціонування політичної системи, оскільки вони зміцнюють логіку політичного переходу як передбачуваної події в суспільних справах.

Президент Касим-Жомарт Кемелевич Токаєв таким чином цілеспрямовано і послідовно просуває лінію на побудову сильної демократії в Казахстані.

Дострокові парламентські вибори відбудуться після ухвалення нового законодавства

Пропозиція Президента К. Токаєва провести дострокові парламентські вибори, а також вибори масліхатів усіх рівнів є більш ніж виправданою.

Створення нового складу парламенту з нових людей, які підтримують курс президента Токаєва – це дуже важлива і потрібна справа.

Водночас проведення парламентських виборів раніше першої половини наступного року, як того вимагають багато громадських активістів, насправді є контрпродуктивним.

Перед цим має бути ухвалено нове законодавство про вибори та політичні партії, потрібно дати час для створення нових політичних партій, а вже потім проводити парламентські вибори.

Інакше можливе відтворення попередньої конфігурації політичних сил, представлених у парламенті, яка не відповідає очікуванням суспільства.

3456

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ БЛОК

Нова економічна політика

Нові правила гри: стимулювання приватної підприємницької ініціативи; розвиток економічної конкуренції; справедливий розподіл національного доходу.

Перехід від управління економікою з боку глави держави до ринкової економіки. Держава надає більшу свободу дій економічним інститутам (ціноутворення, нова тарифна політика, демонополізація економіки).

Податкова реформа: перехід до диференційованих податкових ставок у різних секторах економіки, податкові пільги для стимулювання технологічної модернізації та науково-дослідних розробок, «податок на розкіш».

Рішення проблеми бюджетного планування: тепер державні установи можуть використовувати невикористані кошти в наступному році.

Залучення громадян до управління місцевим бюджетом: відтепер громадяни самі вирішуватимуть, на що витрачати не менше 10% коштів у житлово-комунальному господарстві.

Принципова зміна системи державних закупівель: відмова від демпінгу, пріоритет якості над ціною. Створення єдиної цифрової платформи.

Розвиток реального сектору

Держава послідовно скорочуватиме свою участь в економіці.

Через високий рівень урбанізації виникла необхідність розробки концептуально нового документу – Кодексу територіального планування. У кожному місті будуть створені функціональні інтерактивні карти земельних та інженерних мереж.

Охорона земельних і водних ресурсів є ключовим завданням національної безпеки.

Вода є основним стратегічним ресурсом для стабільного розвитку країни. Необхідно розробити проект раціонального використання водних ресурсів.

Стратегічні інвестиції в майбутнє країни

На часі запровадження системи добровільного медичного страхування. Уряд перегляне систему фінансування медичних та соціальних послуг загалом.

З 2023 року розпочнеться реалізація національного проекту, орієнтованого на потреби сільських жителів нашої країни. Протягом двох років фельдшерсько-акушерські пункти будуть побудовані та повністю обладнані у 650 селах. Понад мільйон громадян отримають доступ до першої допомоги.

При медичних університетах будуть створені багатопрофільні університетські лікарні та клініки. Протягом 3 років щорічна кількість стипендій на стаціонарне навчання збільшується на 70%.

Треба нарешті вирішити проблему забезпечення дитсадків. Підвищиться соціальний статус вчителів і зросте їхня зарплата.

До 2025 року будуть створені умови для навчання в сучасних школах 800 тисяч дітей. Це повністю вирішить проблему школи в аварійному стані та тризмінного навчання.

Усі неправомірні кошти, які потрапляють у розпорядження держави в результаті судів над корупціонерами, мають бути спрямовані на будівництво шкіл.

Будуть запроваджені персональні ваучери на навчання. Усі кошти, які держава надає на навчання дитини, у тому числі на позашкільну роботу, акумулюватимуться на єдиних рахунках освіти.

Молоді надаватимуть пільгові кредити на навчання у ВНЗ у розмірі 2-3% на рік.

Буде запроваджено нову методику визначення мінімальної заробітної плати, яка дозволить поступово збільшувати її розмір. Рівень мінімальної заробітної плати зросте з 60 до 70 тисяч тенге. Це безпосередньо вплине на доходи 1,8 млн громадян.

Пенсійна система буде перезапущена. Мінімальний базовий розмір пенсії зросте до 70% прожиткового мінімуму, а максимальний – до 120%.

До 2028 року пенсійний вік для жінок становитиме 61 рік.

Термін виплати по догляду за дитиною збільшено до півтора років з 1 січня 2023 року.

Для учасників соціального страхування виплати зростуть до 45% середньомісячного доходу на випадок втрати роботи.

Здійснюється підтримка молодіжних бізнес-ініціатив та видача мікропозик їм у спрощеному порядку з річною надбавкою 2,5%.

У рамках оголошеного Року дітей стартує принципово нова ініціатива – Національний фонд допомоги дітям. 50% річного інвестиційного доходу цього Національного фонду буде перераховано на спеціальні накопичувальні рахунки для дітей віком до 18 років без права дострокового зняття. Після досягнення повноліття накопичені кошти будуть спрямовані на придбання житла та навчання. Проект стартує 1 січня 2024 року.

Професіоналізм і працьовитість повинні високо цінуватися в нашій компанії.

Працьовита людина в країні, професіонал має бути найбільш шанованою людиною..

Перезапуск державного управління

Залучення фахівців з приватного сектору для вирішення суспільних проблем.

У рамках адміністративної реформи планується децентралізація системи державного управління. Основний акцент буде зроблено на регіонах.

Посилюється персональна відповідальність політичних чиновників. За конкретну галузеву політику має відповідати конкретний міністр, а не «колективний кабінет».

Закон і спосіб прийняття рішень

Реформування інституту оскарження. Прийдеться ухвалювати рішення по суті, не повертаючись до першої інстанції.

Президент прийняв рішення про одноразову амністію для учасників січневих подій. Амністія не торкнеться основних обвинувачених в організації масових заворушень, а також обвинувачених у державній зраді та замаху на державну зміну.Амністія також не поширюється на осіб, які вчинили терористичні та екстремістські злочини, рецидивістів та осіб, які вчинили тортури.

Іншим разом на порядку денному стоять питання громадської безпеки. За тяжкі злочини необхідно посилити покарання та скасувати умовно-дострокове звільнення.

Відповідальність за домашнє насильство буде посилено.

Боротьба з виробництвом і розповсюдженням синтетичних наркотиків повинна мати національний характер. Буде розроблено комплексний план боротьби з наркоманією та наркобізнесом.

1 коментар


 1. Лис 12, 2022 | 02:56

  DIQQAT 2022!!!
  Buyrak transplantatsiyasi kasalxonasi xizmatlari (MHS)
  doctormcmahonhospitalservices@gmail.com
  WhatsAp +4368860326436.
  Viber +4368860326436.
  Telegram +4368860326436

  Agar muammoga duch kelsangiz va sizga katta qarzlarni to'lash uchun darhol pul kerak bo'lsa? Shoshilinch ehtiyojlar uchun darhol pul yig'ishni qanday rejalashtirasiz? Kutib turing, nega buyrakni juda yaxshi miqdorga (400 000 dollar) sotish haqida o'ylamaysiz, birinchisi haqiqiy donorga shubha qilish uchun operatsiyadan oldin to'lanadi, men mcmahon kasalxonasi xizmatlarida shifokor mcmahonman Hindiston siz ham murojaat qilishingiz mumkin kabi bizni butun dunyoda
  . AQSh, Malayziya, Yaponiya, Xitoy, Greys, Turkiya, Nigeriya, Avstraliya, Quvayt, Braziliya, Birlashgan Qirollik, Gana va boshqalar.

  ESLATMA: -
  * Donor klinik jihatdan sog'lom bo'lishi kerak.
  * Donor o'z organini berish uchun A +, B + yoki O + qon guruhiga ega bo'lishi kerak.
  * Donorning tana massasi 35 dan kam bo'lmasligi kerak.
  * Donor chekish yoki spirtli ichimliklarga qaram bo'lmasligi kerak.
  biz bilan 24 soat bog'lanishingiz mumkin va biz sizning xizmatingizdamiz

  doctormcmahonhospitalservices@gmail.com
  WhatsAp +4368860326436.

  Doktor Makmaxon kasalxonasi

Написати коментар

Loading...
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Тел.: +38 095 308 8778

  mail.prozak@gmail.com