image

Як вибрати оптичний приціл? Декілька порад для початківців

Одним з найбільш захоплюючих занять є налаштування на свій смак нової щойно купленої зброї. Не має значення, що це – карабін для полювання, чи пневматична гвинтівка для спорту або навіть розваг. 

Але різниця є, та дуже велика. Бо дуже важливо знати мету для якої буде слугувати зброя.

Є два основних критерії:

1. Перший з них очевидний - застосування. Для чого використовується зброя? Яка відстань і точність потрібні? Наприклад, стрільба з пневматики у змаганнях з філдтаргету, зовсім не те ж саме , що загонне полювання у осінньому лісі.

2. Другий критерій - бюджет. Тут зараз є вибір з незліченною кількістю варіантів, починаючи від самих простих та бюджетних варіантів і закінчуючи точною оптикою світового класу.

Відповідність ваших потреб до вашого бюджету сильно звузить вибір (така ось неочікуванна допомога).

Після того, як ви визначили усі потрібні параметри, та порівняли їх з вашими змогами, починається пошук варіанту з ідеальним збігом характеристик оптики з вашою зброєю.

Оптичний приціл. Гайд початківця.

Оптичний телескопічний приціл - один з найпоширеніших прицільних пристроїв, доступний у безлічі моделей від безлічі виробників. Принцип дії такого прицілу не відрізняється від звичайної зорової труби або телескопа. Щоб зробити постріл, досить поєднати перехрестя зі збільшеним зображенням цілі. Ринок пропонує так багато варіантів такої оптики, що неможливо назвати їх усі в рамках однієї статті.

Класифікують приціли ще за безлічу параметрів: тип та положення прицільної сітки, наявність чи відсутність підсвічування, наявність та конструкція механізмів внесення поправок та налаштування параллаксу, здатністю витримати віддачу тієї чи іншох зброї, сумісність с тим чи іншим видом кріплення.

З усім цим було б непогано розібратися перед купівлею. Бо вас, звісно, не дуже порадує, якщо приціл розсиплеться після кількох пострілів, чи якщо користуватися їм саме вам буде не зручною. Якщо ви – новачок, доведеться щось почитати або подивитись кілька відео в мережі інтернет. Купувати аби що ми вам не рекомендуємо.

Що означає маркування прицілу? 

Приціли несуть маркування, як правило, за розміром об’єктиву та збільшенням оптики. Наприклад, Discovery 4-16X44 SF можна прочитати так: «Discovery» - назва бренду, “4-16” представляє діапазон збільшення (від 4 до 16 крат), “44” означає розмір об’єктива. Співвідношення цих параметрів може сказати багато. Чи призначено приціл для спортивної стрільби по мішенях на великому віддаленні, або навпаки, для загонного полювання та стрільби по близьким рухомим цілям. Чи можна користуватися прицілом у сутінках, чи буде він втомлювати очі, чи буде він зручний для початківця.

Який оптичний приціл краще купити початківцю?

Для починаючого стрілка непоганим варіантом буде купівля недорогого, нескладного за будовою та у використанні прицілу.

Роздивимося, наприклад, Discovery VT-R 4x32. Конструкція цього прицілу дуже проста. Він дуже легкий (260 г) та компактний. В нього постійне (незмінне) збільшення у 4 рази.

Об’єктив діаметром 32 мм, та якісне оптичне скло з просвітлюючим покриттям роблять приціл дуже світлим, дають яскраве чітке зображення. Завдяки співвідношенню розміру об’єктиву та збільшення, в цей приціл дуже комфортно дивитись навіть не маючи звички та спеціальних навичок, він майже не втомлює очей. 

Прицільна сітка - mil dot. Збільшення незмінне, тому брати поправки на саме цій прицільній марці дуже легко.

Маркування VT-R на прицілах Discovery означає, що приціл можна встановлювати на пневматику та вогнепальну зброю калібром до .22LR включно.

Ваші знання - головна зброя!

Резюмуючи можна сказати, що, на жаль, чудес не буває, краще за вас вам не допоможе ніхто. Треба читати, треба впізнавати нове, треба тренуватись та отримувати нові навички. Але не лякайтесь, не така вже вона й складна, ця наука. Все ви зможете, якщо насправді захочете.

Зате, коли розберетесь, зможете отримати найкращу якість у межах свого бюджету. Якість, що забезпечить вам головне – вдалий та точний постріл по найскладнішій цілі.

Докладнiше - https://grandway.ua/catalog/optika/pricely/

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com