image

Як вибрати вейп та обслуговувати його

Незважаючи на класичний для нас образ сучасної електронної сигарети, зараз вже практично неможливо зустріти одноразові моделі, з яких, власне, і почалася історія цих девайсів. І це не дивно - на тлі сучасних просунутих пристроїв одноразові електронки виглядають незручними, а в якості заміни паління не зрівняються з POD-системами, затягування в яких практично не відрізнити від сигаретного.

У той же час вейпи перестали бути чимось незвичайним, так як вони отримали повсюдне поширення і саме по собі "паріння" стало субкультурою, що охопила практично всі верстви суспільства. Серйозні моди мають більш презентабельний вигляд, а також мають куди більш високу функціональність і автономність. Втім, незалежно від типу девайсу, парити на території України можна тільки в спеціально відведених місцях, а також у себе вдома, в машині або на відстані не менше 15 метрів від перехожих на вулиці. Інакше можна отримати серйозний штраф.

З чого складається вейп?

В першу чергу перед вибором "парилки" в якості заміни сигарет, потрібно зрозуміти, як працюють такі пристрої. У звичному розумінні вейп складається з трьох частин - блоку з акумуляторами ("мод"), випарної системи ("атомайзер" або "атомки") і мундштука. Мундштук є найменш функціональним компонентом і не містить складних елементів в конструкції.

Атомайзер є трохи більш складною частиною вейпу - саме він включає в себе спіраль розжарювання (койл) і волокнисту матерію ("вата"), змочену в ароматичну рідину ("жижу") на основі пропіленгліколю. Акумуляторний блок - найбільш складна частина вейпу. Зазвичай включає в себе контролер подачі живлення на койл атомайзера і елементи управління.

Які бувають вейпи?

Залежно від форм-фактору всіх цих елементів, електронні сигарети діляться на кілька умовних категорій. Девайси будь-якого з різновиду можна легко знайти у спеціалізованому магазині, так само як і витратні матеріали для них. Наприклад, можна відвідати вейп шоп Electro-tobacco і подивитися на величезний асортимент готових базових вейпів, модів, наборів, окремих комплектуючих і різних витратних матеріалів для обслуговування.

POD-системи

Найпростіші електронні сигарети, ідеальні для тих, хто хоче кинути палити. Затяжка в таких моделях максимально наближена до сигаретної, а складність обслуговування мінімальна. Атомка в цих девайсах поміщена в картридж з рідиною і не вимагає обслуговування. Ці девайси здобули велику популярність як заміна сигарет.

Базові вейпи

"Стіки" типу Eleaf iJust, SMOK Stick, Joyetech Unimax, iJoy Wand та їх аналоги. Мінімалістичні девайси з модом на одну батарею, заточені під баки з обслуговуємим або не обслуговуємим атомайзером, а також під атомки без бака ( "дріпки"). Майже кожен новачок починає свій шлях в вейп-середовищі саме з таких модів але, як правило, багато вейперів швидко змінюють їх на більш просунуті і функціональні моделі. Це зумовлено розширеними можливостями як в парінні, так і в кастомізації.

Самозбірні моди і набори

Вейпи на основі більш потужного блоку з кількома батареями і розширеним функціоналом. Як правило, не дуже досвідчені користувачі беруть готовий набір на заміну своєму стартеру, а потім замінюють бак і атомайзер на більш якісні. Професійні вейпери зазвичай збирають такі моди з урахуванням всіх своїх переваг, окремо підбираючи максимально сумісні і зручні компоненти.

Кастомні мехмоди

Найпростіші в конструкції і найскладніші у використанні девайси. Фактично це металеві циліндри з однією або двома батареями, які можна використовувати тільки з дріпкою, так як живлення подається на койл без будь-яких запобіжників і контролерів. Мехмоди буквально є варіантом для найдосвідченіших вейперів, так як їх необхідно парити вкрай обережно через можливість перегріву або навіть вибуху батареї.

Як правильно обслуговувати вейп?

Одноразові електронні сигарети, як неважко здогадатися, не потребують спеціального обслуговування. Те ж саме стосується і POD-систем - досить просто змінювати картридж в міру витрати "рідини" або в міру того, як псується смак пара. Останнє вказує на те, що атомайзер в картриджі став непридатним.

Обслуговуємий випарник також не потребують складних дій - досить просто поміняти його на новий, якщо при парінні з'являється присмак, не властивий заправленій рідині. Щоб продовжити термін служби такого атомайзера, досить заправляти в бак одну і ту ж рідину від одного і того ж виробника. Тоді смак не будуть змішуватися.

Обслуговуються атомки, що очевидно, потребують повного догляду, починаючи промиванням і закінчуючи заміною спіралі розжарювання і "вати". При цьому можна використовувати дріт з різних металів і "вату" з різних синтетичних і натуральних волокон. При цьому погане намотування може призвести до "прогару" і девайс знову доведеться розбирати, а низькоякісна "вата" може зіпсувати смак.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com