• P4145717

  Сергій Жадан: Треба займатися тим, що любиш

    «Важливо говорити, важливо чути один одного. Сьогодні важливо, щоб культура далі продовжувала звучати, щоб вона тривала. Мені здається, що культура має боротися за свою територію, не здаватися», - вважає один із найвідоміших письменників сучасності Сергій Жадан. Чимало із його поезій стосуються війни на Сході. Письменник їздить у прифронтові села, читає власні твори військовим. Свою нову книгу «Життя Марії» він презентує у різних містах України, а завершить тур у Маріуполі, а також кількох містах Луганської області. 

 • диетология

  На Закарпатті дуже сильна традиція готувати їжу вдома

     «У кожного з нас є свій запас здоров’я, переданий нам генетично, на який ми впливаємо власним способом життя», - стверджує найвідоміший лікар-дієтолог України Оксана Скиталінська. Саме її порадами користуються чимало людей, серед яких відомі політики, актори, шоумени, котрі хочуть виглядати гарно у будь-якому віці. Пані Оксана переконує в тому, що краса – це передусім здоров’я, а воно залежить від того, що ми їмо.  

 • 3

  Юрій Яцина: “Найбільше не терплю брехні”

  Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака виконує ключову роль у наданні медичної допомоги населення краю. Сюди з надією на швидке видужання приїжджають хворі з усіх районів й отримують вузькоспеціалізовану фахову допомогу. Понад 10 років лікарня працює під керівництвом Юрія Яцини. За цей час у найважливішому медичному закладі області змінилося чимало: 2002 року встановлено бюст А. Новаку, у 2007 відкрито музей обласної лікарні. У 2007-2008 роках капітальний ремонт корпусів, у 2008 році лікарні перейменована і отримала ім‘я А. Новака, у 2010-му встановили нову котельню, завдяки якій економлять мільйон гривень у рік. 2014-й здачею в експлуатацію нового хірургічного корпусу, будівництво каплички, відкриття пам’ятника Олександру Фединцю, ремонтом складських приміщень, дизкамерного відділення та багато іншого.

 • IMG_0923

  Мирослав Дочинець: Сьогодні дух - наша найбільша цінність

    Кожен має займатися тим, що йому належить. І письменник не обов’язково має бути на Майдані чи у Верховній Раді. Він зробить більше своїми текстами, вважає закарпатський лауреат Шевченківської премії, письменник, журналіст Мирослав Дочинець. 

Єгиптянин в Ужгороді: я щасливий тут

Єгиптянин в Ужгороді: я щасливий тут

  Хусам Мижагид Аббала з єгипетського містечка Люксор вже 7 років живе в Україні, і віднедавна є студентом УжНУ. За цей час вивчив українську мову, вільно розмовляє та пише нею. Україна і Єгипет для нього схожі людьми, які тут і там дуже добрі. В Ужгороді йому спокійно, подобається закарпатська кава, яку п’є вранці з молоком, а прокидається о 6-ій, і передусім для того, аби вчитися. 
Автостопер з Пітера: 90 % українців говорять про політику

Автостопер з Пітера: 90 % українців говорять про політику

Дмитро Воронцов із Санкт-Петербургу 2,5 місяці подорожує Україною автостопом. Зустрічав Новий рік на Майдані, затим приїздив до Ужгорода, звідси поїхав на Львів, Рівне, Київ на зустріч мандрівників Академії вільних подорожей, учасником якої він є. На початку березня Дмитро знову приїхав до Ужгорода. Заночував у палатці під замком Паланком, поспілкувався із закарпатцями, і шкодує, що не зможе побачити цвітіння сакур в Ужгороді, оскільки вже використав усі 90 дозволених днів перебування в Україні.
О. Гаврош: «Meine liebe Віра» вже готували до списання

О. Гаврош: «Meine liebe Віра» вже готували до списання

  «Театр треба любити за імпровізацію», — вважає письменник, журналіст і драматург Олександр Гаврош. Сьогодні досить важко сказати, яка з творчих іпостасей у ньому переважає, однак драматургія – найпізніша. Серед п’яти його п’єс,що побачили сцену, найрезонанснішою стала «Meine liebe Віра», яку у 2013-му році в облмуздрамтеатрі поставив відомий київський режисер Сергій Архипчук.  
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com