Віктор Балога: Слово президента у цій країні нічого не значить

Народний депутат від Закарпаття Віктор Балога розкритикував Президента Петра Порошенка через те, що він не може вирішити проблему ротації бійців 128-ї Мукачівської гірно-піхотної бригади.

Ось що Віктор Балога написав у своїй сторінці у Facebook:

"Президент дав слово про повну ротацію 128-ї бригади для відновлення боєздатності. Громада Закарпаття, за власний рахунок, ще в суботу направила на Схід автобуси, щоб доставити наших героїв до місця постійної дислокації. Але, наказу про ротацію до 26 лютого немає. Тобто, мало того, що ми організували і забезпечили логістику замість Міністерства оборони, так тепер нас ще й змушують чекати.

Більше того - сьогодні наш, з дозволу сказати, начальник Генерального штабу, якому по барабану людська та військова гідність, вимагає в керівництва 128-ї бригади, щоб ті погодилися на ротацію по 15-20 чоловік. Не знаю, як вам така ідея, а по-моєму це - знущання.
Висновок з цієї історії наступний - слово Президента у цій країні нічого не значить. Принаймні для начальника Генштабу - так це точно.
Кому від цього легше? Ні Президенту, ні рідним військовослужбовців, ні фронту. Хоча, наша громада прекрасно розуміє: якщо Президент почує рідних і близьких військовослужбовців, які ризикували усім заради нашої держави - це повага та розуміння кожної людини. Вони розраховують, що ставлення до бійців буде справедливим. Іншого вони просто не сприймуть.

Інша справа, що без відпочинку і відновлення боєздатності 128-ма бригада не зможе ефективно нести службу.
Замість того, начальник Генерального штабу запросив до себе комбрига 128-ї та його комбатів з однією задачею. Ні, не щоб подякувати за виведення військ з Дебальцівського котла. Не для представлення до нового військового звання і навіть не для вручення наказу на повернення до місць постійної дислокації на Закарпатті. Їх це не турбує.

Задача поставлена цинічна - піти на засідання Комітету з національної безпеки та оборони, щоб відбілити усіх бездарів з Генерального штабу. Іншими словами – їх змушують розповідати байки про військовий геній великого стратега Муженка. Мета очевидна – допомогти начальнику Генерального штабу уникнути відповідальності за свої дії.

Тому, прошу своїх колег з Комітету з питань нацбезпеки і оборони: Юрія Березу, Андрія Білецького, Андрія Левуса, Юлія Мамчура, Сергія Пашинського, Семена Семенченка, Андрія Тетерука, Дмитра Тимчука та всіх інших, дати об'єктивну оцінку примушенню до брехні на користь Генерального штабу.
Також прошу і журналістів не стояти осторонь. Засідання Комітету відбудеться сьогодні о 15:00, його хочуть провести в закритому режимі. Ви також своєю присутністю можете не допустити цієї ганьби, на яку штовхають людей, які менше тижня тому були в самому пеклі.

Думаю, усі погодяться, що задача військових – воювати. І я проти того, щоб з ними поводилися, як з говорящими головами. Після того, через що їм довелося пройти, вони на це, як мінімум, не заслуговують. Змусити бойових комбатів працювати своїми піарниками і пропагандистами може лише дуже недалека людина. І це ще раз підтверджує, що Муженка потрібно негайно відправляти у відставку".

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com