image

Хто і скільки із кандидатів-переможців Закарпаття витратив на виборчу кампанію

Із шести кандидатів-мажоритарників на Закарпатті, які здобули перемогу на виборах, найбільше грошей у виборчому фонді, згідно з даними проміжних звітів, було у кандидата Василя Петьовки – 571 тисяча гривень, найменше ж у кандидата від «Слуги народу» Михайла Лаби – 140 тисяч гривень.

Відповідно до виборчого законодавства, кандидати, які балотуються в одномандатних виборчих округах мають подавати до окружних виборчих комісій фінансові звіти про грошові надходження до виборчих фондів та використання коштів. На основі проміжних звітів кандидатів-переможців у шести округах Закарпаття комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в області проаналізувала, хто з них витратив на виборчу кампанію найбільше грошей та на що саме вони були потрачені.

У виборчому окрузі №68 із центром в Ужгороді перемогу отримав кандидат-самовисуванець, наразі ще й чинний нардеп  Роберт Горват. Згідно із проміжним фінансовим звітом, який опублікований на сайті ЦВК, виборчий фонд кандидата становив 321 тисячу 400 гривень. Із них 65 тисяч гривень становили власні кошти кандидата, 256 тисяч 400 гривень – добровільні внески фізичних осіб. Найбільше грошей кандидат витратив на виготовлення друкованих матеріалів передвиборної агітації (плакатів, листівок, буклетів тощо) – 140 тисяч 394 гривні. Також 35 тисяч 812 гривень витратили на використання засобів масової інформації, а саме на оплату ефірного часу на телебаченні (31 тисяча 507 гривень 20 копійок) та на публікування агітматеріалів у газетах (4 тисячі 305 гривень). Як йдеться у проміжному звіті кандидата, на інші послуги, які пов’язані із проведенням передвиборної агітації, було витрачено 4 тисячі 300 гривень. Із них 800 – на оренду приміщень для проведення публічних заходів та 3 тисячі 500 гривень на послуги електричного зв’язку. Крім цього, у звіті вказано, що Роберт Горват витратив 11 тисяч 700 гривень із виборчого фонду на оплату інших витрат передвиборної агітації. Звіт подали до ОВК 12 липня, станом на цю дату, на рахунку кандидата був залишок – 129 тисяч 193 гривні 80 копійок.

По одномандатному виборчому  округу №69 (центр - Мукачево) перемогу здобув кандидат від «Єдиного центру», чинний нардеп Віктор Балога. Станом на 30 липня проміжний фінансовий звіт цього кандидата на сайті ЦВК відсутній. Відзначимо, від округу №69 опублікований звіт лише одного кандидата – Едгара Токаря («Слуга народу»).

В одномандатному виборчому окрузі №70 (центр - Свалява) перемогу здобув  Михайло Лаба – кандидат-мажоритарник від партії «Слуга народу». У проміжному фінансовому звіті кандидата йдеться, що розмір його виборчого фонду склав 140 тисяч гривень. Із них 70 тисяч гривень – власні кошти кандидата та ще 70 тисяч – добровільні внески фізичних осіб. На виготовлення різних матеріалів передвиборної агітації кандидат витратив 119 тисяч 785 гривень. Залишок на 12 липня становив 20 тисяч 215 гривень.

По округу №71 із центром у Хусті переможцем виборчих перегонів став кандидат-самовисуванець, чинний нардеп  Валерій Лунченко. Розмір його виборчого фонду – 439 тисяч гривень, із них 291 тисяча – власні кошти кандидата, 148 тисяч – добровільні внески фізичних осіб. Згідно із даними проміжного фінансового звіту кандидата, 139 тисяч 756 гривень 16 копійок витратили на виготовлення друкованих матеріалів (плакатів, листівок, буклетів тощо) та 31 тисяча гривень на виготовлення предметів, матеріалів, сувенірів тощо із використанням прізвища та зображення кандидата у нардепи. На використання засобів масової інформації під час виборчої кампанії Валерій Лунченко витратив 151 тисячу 178 гривень 88 копійок, із них 88 644 на оплату ефірного часу на телебаченні, 53 тисячі 92 гривні 50 копійок на оплату ефірного часу на радіо, 9 тисяч 442 гривні 38 копійок – на публікування агітаційних матеріалів у друкованих засобах масової інформації. 88 тисяч 200 гривень із виборчого фонду Валерія Лунченка витратили на інші послуги, які пов’язані з проведенням передвиборної агітації: 42 тисячі 400 – на оренду обладнання та технічних засобів для ведення агітації, 45 тисяч 800 – на розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на білбордах, вивісках, сітілайтах тощо. За інші витрати на агітацію із виборчого фонду заплатили 15 тисяч гривень. Станом на 11 липня залишок на рахунку становив 13 тисяч 864 гривні 96 копійок.

На окрузі №72 із центром у Тячеві перемогу здобув кандидат-самовисуванець, чинний нардеп  Василь Петьовка. Загальний розмір виборчого фонду кандидата склав 571 тисячу гривень. За даними звіту, усі ці гроші надійшли на рахунок шляхом добровільних внесків фізичних осіб. Кандидат Василь Петьовка не вніс власних коштів до свого виборчого фонду. Чи не всю суму виборчого фонду, а саме – 563 тисячі 843 гривні кандидат витратив на виготовлення матеріалів передвиборної агітації, із них на друковані матеріали агітації – 296 тисяч 688 гривень. А от 276 тисяч 146 гривень кандидат Василь Петьовка витратив на публікування агітаційних матеріалів у друкованих засобах масової інформації. На момент подання проміжного фінансового звіту, залишок на рахунку – 7 тисяч 166 гривень.

У переможця по округу №73 (центр - Виноградів) кандидата-самовисуванця  Владіслава Поляка сума виборчого фонду склала 190 тисяч гривень, усі гроші з фонду – власні кошти кандидата. Сума витрат виборчого фонду склала 1167 тисяч 901 гривня, із них 38 тисяч 420 гривень на виготовлення друкованих матеріалів агітації (листівок., плакатів, буклетів тощо) та 89 тисяч 281 гривня на публікування агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ.  40 200 гривень витратили на розміщення політреклами на білбордах, сітілайтах тощо. Станом на 11 липня залишок на рахунку кандидата становив 22 тисячі 99 гривень.

Відповідно до частини 6 статті 49 Закону України «Про вибори народних депутатів України» розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі зобов’язаний не пізніш як за вісім днів до дня голосування подати до партії, яка висунула відповідного кандидата у депутати (крім випадку, якщо кандидата висунуто шляхом самовисування), та до окружної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді) за період з дня відкриття поточного рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування. 

Окружна виборча комісія не пізніше наступного дня після отримання проміжного фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі надсилає його копію (на паперових носіях та в електронному вигляді) Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією за погодженням з Національним агентством з питань запобігання корупції. Партія, яка висунула кандидата у депутати, на своєму офіційному веб-сайті (за наявності), Центральна виборча комісія, Національне агентство з питань запобігання корупції на своїх офіційних веб-сайтах оприлюднюють проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі невідкладно, але не пізніш як за два дні до дня голосування. 

Остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду розпорядники коштів мали подати до ОВК не пізніш як на сьомий день після дня голосування, тобто до 28 липня включно. Станом на 30 липня, на сайті ЦВК не було опубліковано остаточних звітів кандидатів-мажоритарників Закарпаття.

У статті 212-21 КУпАП зазначається, що порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог, – тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

oporaua.org

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com