image

На десятьох нардепів від Закарпаття з бюджету вже було витрачено 4 млн. грн

В середньому один закарпатський нардеп обійшовся платникам податків у 400 тисяч гривень

Такі дані оприлюднила Громадська мережа ОПОРА.

При цьому майже 70% із цих коштів становить зарплата депутатів.

Які витрати відшкодовують парламентарям
 

Законодавством передбачено, що народному депутату, крім заробітної плати, в межах бюджету Верховної Ради України відшкодовують: 

  • окреме технічно обладнане службове приміщення з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата, виділене органами місцевої влади чи місцевого самоврядування на письмове звернення депутата. Для мажоритарників – у межах округу, в якому обрався депутат, для депутатів, обраних в багатомандатному виборчому окрузі – в областях, які за ними закріпила депутатська фракція (група);
  • витрати, пов'язані з організацією та проведенням зустрічей народного депутата з виборцями та звітів народних депутатів;
  • підвищення кваліфікації, навчання у навчальних закладах, у тому числі магістратурах та аспірантурах, вивчення іноземних мов у вільний від виконання депутатських обов'язків час;
  • кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню;
  • витрати на відрядження в розмірах, встановлених законодавством, для виконання доручень Верховної Ради України та її органів або для роботи з виборцями за межами міста Києва у період, визначений Верховною Радою України;
  • кошти на відрядження помічника-консультанта народного депутата України для виконання робіт, пов'язаних із здійсненням його депутатських повноважень.

Варто зауважити, що відповідно до ч. 5 ст. 33 Закону України «Про статус народного депутата України», якщо народний депутат протягом календарного місяця впродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 відсотках голосувань при прийнятті рішень Верховної Ради України на пленарних засіданнях Верховної Ради України або у більш як 50 % засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого його обрано, такому народному депутату за розпорядженням спікера парламенту на підставі рішення регламентного комітету не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. 

Найбільше бюджетних коштів використав нардеп від Слуги Народу Анатолій Костюх - понад 477 тисяч грн. А найменше бюджетних коштів на свою депутатську діяльність використав нардеп Віктор Балога - 255 тис. грн.

19_05_Витрати_закарпатських_депутатів
Витрати закарпатських депутатів
 

Відповідно до інформації, наданої парламентом на наш запит, у період з початку каденції до березня 2020 року включно на діяльність 10 закарпатських парламентарів було виділено 3 993 092,86 грн. Левову частку цих коштів  - 2 751 792,18 грн, або 69%, складає заробітна плата.

В середньому, з початку каденції до березня 2020 року включно депутати заробили по 255 091,44 грн. Найвищу зарплату за аналізований період отримав Іван Крулько, майже 299 675,01 грн, найнижчу – Віктор Балога – 255 091,44 грн.

Наступна за величиною стаття витрат – компенсація оренди житла, становить 833 350 грн. Цікаво, що 3 з 10 народних обранців (Віктор Балога, Василь Петьовка та Іван Крулько) не скористалися цією можливістю. В середньому, одному парламентарю на оренду житла в цей період виділили трохи більше 119 000 грн. Найдорожче обійшлася компенсація оренди житла для Михайла Лаби та Владіслава Поляка: по 140 400 грн. Найменшу компенсацію отримав Роберт Горват – 81 250 грн. Цікаво, що за даними сайту Верховної Ради України, 2 з 10 депутатів проживали в м. Києві на момент обрання: Андрій Жупанин та Іван Крулько.

Розмір компенсації витрат на проїзд депутатів Україною становить 387 580,60 грн. Не виплачували таку компенсацію лише 2 обранцям: Віктору Балозі та Валерію Лунченку. В середньому, за 7 місяців роботи закарпатські депутати на відшкодування проїзду Україною отримали по 48 445 грн.

Також депутатам компенсували вартість проїзду у межах Києва. Цим скористалися Михайло Лаба, Андрій Жупанин та Анатолій Костюх. Загальна сума компенсацій становить 17 723,00 грн. Найбільше коштів отримав Михайло Лаба - 12 438 грн.

Щодо компенсації коштів на відрядження для помічників-консультантів депутатів, то лише Анатолій Костюх скористався такою можливістю. На ці потреби було виділено 2 647,08 грн.

Якщо проаналізувати витрати на конкретних депутатів, то «найдорожчим» народним обранцем за розглянутими статтями витрат став Анатолій Костюх, на якого виділено 477 135,64 грн. Найменше коштів витрачено на забезпечення роботи Віктора Балоги – 255 091,44 грн.

Цікаво, що в середньому на одного депутата попередніх скликань (Роберт Горват, Віктор Балога, Валерій Лунченко, Василь Петьовка, Іван Крулько) витрачається
337 369,18 грн, що на 27% нижче, ніж на одного депутата, обраного до Верховної Ради України вперше в поточному скликанні (Михайло Лаба, Владіслав Поляк, Андрій Жупанин, Ігор Кривошеєв, Анатолій Костюх), а саме 461 249,392 грн.

За коментарями звертайтеся:

Святослав Бабіля, координатор проєкту «Депутат від А до Я»  у  Закарпатській області

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com