Немеш і партнери
image

Асоціація адвокатів провела професійний тренінг-семінар в Ужгороді

У четвер, 7 червня Асоціація адвокатів України (Президент – Олег Рачук) спільно з Радою адвокатів Закарпатської області (голова – Олексій Фозекош) провела в Ужгороді тренінг на тему «Здійснення адвокатської діяльності в епоху цифрових та відеотехнологій». 

Захід відбувся в конференц-залі етно-велнес готелю «УнгварЪскій». На відкритті заходу також виступив директор Регіонального Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець.

Безпосередньо сам тренінг розпочався з виступу Станіслава Батрина (адвоката, засновника і директора ГО «Відкрита Україна»), який розповів присутнім про основні результати проекту «Відкритий Суд» та закликав адвокатів і громадськість самостійно взятися за формування стандартів юридичної професії, насамперед за допомогою громадського моніторингу роботи суддів за допомогою цифрових та відеотехнологій. Справа в тому, що відеофіксація судових засідань за допомогою портативних пристроїв (мобільні телефони, планшети тощо) дозволена в Україні з 28 березня 2015 року. Здійснювати таку відеофіксацію вправі як учасники процесу, так і всі інші присутні на відкритому судовому засіданні. Однак далеко не всі судді погоджуються визнавати ці вимоги законодавства. Зокрема, в ході доповіді Станіслава Батрина було показано кілька відеозаписів із судових засідань, на яких судді грубо порушували процесуальні норми, поводили себе неетично, проявляли неповагу до інших учасників процесу, відмовлялися дотримуватися принципу гласності, забороняючи знімати їх на відео. З іншого боку, відеозаписи інших судових засідань показали як відеофіксація може навпаки дисциплінувати суддів, які чітко дотримувалися вимог законодавства, знаючи, що кожне їхнє слово та дія фіксуються. Жваві обговорення серед присутніх на тренінгу спричинили відеозаписи судових засідань в Ужгородському міськрайонному та Закарпатському апеляційному судах.

Надзвичайно інформативним був виступ Леоніда Лазебного (головного редактора фахового журналу «Адвокат», медіа-консультанта видавництва «Істина»), який на конкретних прикладах розповів про інформаційні бренди та особливості маніпулятивних технологій формування громадської думки за допомогою соцмереж та Інтернет-ЗМІ в контексті їх негативного впливу на роботу адвокатів. Також медіа-консультант пояснив, яким має бути ефективний меседж професійного адвоката у соцмережах для того, щоб досягти бажаного успіху у висвітленні своєї діяльності (не більше трьох повідомлень (ідей) у одному меседжі, чіткість, стислість висловлювань тощо).

Своєрідною родзинкою тренінгу став виступ Марка Сегала (адвоката з Філадельфії, міжнародного консультанта, головного експерта Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні») на тему «Невербальна комунікація для успішного адвоката». Пан Сегал надзвичайно доступно та за допомогою наочних методів пояснив, наскільки важливим для адвоката є знання мови жестів і як це може допомогти у професійній діяльності. Основний меседж тренера: «Мова жестів – ключ у комунікації успішного адвоката». Марк Сегал зі свого боку також обґрунтував доцільність відеофіксації судових засідань та можливість подальшого перегляду таких записів з метою аналізу поведінки та мови жестів учасників процесу. Правильний аналіз та висновки дозволять вибудувати більш ефективну лінію захисту інтересів свого клієнта.
Асоціація адвокатів України планує активізувати роботу свого відділення у Закарпатській області, а також налагодити співпрацю з юридичним факультетом Ужгородського національного університету для залучення прогресивної молоді, від зусиль якої залежить майбутнє юридичної професії.

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук, керівник Центру правової інформації та консультацій ГО «Простір молоді» для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com