Немеш і партнери
image

Дайджест правових подій за тиждень для закарпатців

Чому чиновники не вправі вимагати від людей довідки, яка ціна на газ в опалювальний період, навіщо водіям їздити з увімкненими фарами у денний час доби, чому оприлюднювати списки боржників за компослуги протизаконно, хто і для чого хоче зробити платною риболовлю, коли заборонять Комуністичну партію України. Читайте про це та інше у нашому традиційному дайджесті.

1. Закарпатські чиновники не поспішають скорочувати паперову бюрократію, але вимагати довідки вже не мають права

1 жовтня минув термін, виділений представникам райдержадміністрацій та центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) для підключення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. На Закарпатті жодна РДА та ЦНАП досі так і не підключилися до реєстрів. Однак міністр юстиції Павло Петренко наголосив на тому, що з 1 жовтня чиновники не мають права вимагати від заявника довідок, витягів і виписок. Усю необхідну інформацію вони повинні самостійно шукати в держреєстрах. Більш детально на цю тему читайте у публікації:

Закарпаття досі не підключилося до держреєстрів

2. Доступ до майнових реєстрів відкриють з 6 жовтня

На засіданні Кабінету Міністрів України 30 вересня було прийнято постанову, яка забезпечує відкриття всіх майнових реєстрів та можливість пошуку інформації не лише за об’єктом, а й за прізвищем, ім’ям та по-батькові власника. Нововведення перш за все спрямоване на відкриття даних про власність державних службовців. Постанова набуде чинності 6 жовтня.

Шукати необхідну інформацію в державних реєстрах можна на спеціальному сайті Міністерства юстиції  https://kap.minjust.gov.ua/services/registry

3. Розпочався опалювальний період. Платимо за газ за зниженим тарифом

З 1 жовтня до 30 квітня домогосподарства, які використовують не більше 200 кубічних метрів газу на місяць, сплачують за нього за пільговою ціною 3,60 грн за куб. Відповідна соціальна норма споживання газу за пільговою ціною була затверджена постановою Кабміну від 1 жовтня 2015 року № 758. У разі перевищення встановленої соціальної норми наступні обсяги споживання газу оплачуються з розрахунку 7,188 грн кубометр (саме таку ціну уряд називає ринковою).

Різниця в ціні у опалювальний період компенсується за рахунок Державного бюджету.

4. Ідентифікаційний код тепер можна внести в паспорт

Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Відповідні відомості вказуються на сьомій, восьмій або дев'ятій сторінці паспорта.

5. ЖЕКи та ОСББ не в праві оприлюднювати списки боржників

Дарницький районний суд міста Києва, розглянувши справу № 753/13021/15-п, визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 статті 188-39 КУпАП (порушення законодавства у сфері захисту персональних даних), голову правління ОСББ «Успіх-2007», який допустив розміщення на інформаційному стенді списку мешканців будинку, що заборгували за комунальні послуги.

Суд встановив, що вивісивши список боржників із зазначенням номера квартири та ПІБ, голова порушив встановлений законодавством порядок захисту персональних даних, а саме - порушив права громадян на захист своїх персональних даних від незаконної обробки.

Санкція ч. 4 ст. 188-39 КпАП передбачає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 300 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 5 100 до 17 000 грн)..

6. Увага! З 1 жовтня водіям потрібно включати фари вдень на заміських дорогах

У ДАІ нагадують водіям, що з 1 жовтні по 1 травня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися з увімкненим світлом фар у денну пору доби. Ця вимога є обов’язковою для виконання, тому за її ігнорування передбачено штраф відповідно до частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення – 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 грн). Таку вимогу пояснюють тим, що у вказаний період в зв’язку з скороченням світлового дня та погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.

7. Членам сімей загиблих бійців отримають статус учасника війни

Постановою №740 від 23 вересня Кабмін поширив дію статусу учасника війни на членів сімей військовослужбовців, добровольців і волонтерів, які загинули в ході АТО. При цьому до членів сімей належать: 1) утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія; 2) батьки; 3) один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні; 4) діти, які не мають (і не мали) своїх сімей; 5) діти, які мають свої сім’ї, але стали інвалідами до досягнення повноліття; 6) діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

8. Затверджено форму протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку

Відповідно до статті 10 Закону «Про особливості реалізації права власності в багатоквартирному будинку» рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується всіма співвласниками (їх представниками), які прийняли участь у зборах.

2 жовтня набув чинності наказ Мінрегіонбуду №203 від 25.08.2015, яким затверджено форму протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку. У протоколі обов'язково вказується наступна інформація про співвласників, які взяли участь у зборах: ПІБ співвласника; документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення; номер квартири або нежитлового приміщення; загальна площа квартири чи нежитлового приміщення; документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представника).

Якщо під час проведення зборів співвласників для ухвалення рішення не набрано необхідної кількості голосів, проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на зборах. Результати опитування оформляються в доповненні до протоколу.

9. Рибаловлю в Україні можуть зробити платною

З відповідною ініціативою виступило Державне агентство рибного господарства. Голова відомства Ярема Ковалів заявив, що така практика діє у більшості країн Європи і відзначив: «Для того, щоб в тому числі ловити любителю він повинен за це заплатити. Ці кошти мають направлятись виключно на зариблення водойм. Рибалка має це розуміти». Крім того пропонується зонувати водойми для розділення промислового і любительського вилову риби. Такий експеримент вже проводиться у Канівському водосховищі.

10. Суд припинив діяльність двох комуністичних партій

Окружний адміністративний суд міста Києва своїм рішенням від 30 вересня 2015 року задовольнив у повному обсязі позовні вимоги Міністерства юстиції України щодо припинення діяльності Комуністичної партії України (оновленої) та Комуністичної партії робітників і селян.

Тим часом розгляд справи про припинення діяльності Комуністичної партії України, яку очолює Петро Симоненко, продовжується. Наступне засідання у цій справі призначено на четвер, 8 жовтня. Затягування судового процесу пов’язане із тим, що КПУ в судовому порядку оскаржує наказ Міністерства юстиції України, який є підставою для заборони її діяльності.

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com