Немеш і партнери

Про стягнення коштів по кредиту з громадян-боржників

Адвокат  Маріанна Чундак продовжує надавати юридичні консультації читачам видання ProZak. Цього разу консультація стосується питання стягнення коштів по кредиту з громадян-боржників. 

Це проблемне питання хвилює багатьох громадян, які отримали претензії з банку про повернення коштів або ж позовну заяву про стягнення боргу та повістку про виклик до суду.

Досить часто, за браком коштів громадяни  самотужки намагаються захищати свої права, борючись при цьому з кваліфікованими професійними юристами, які спеціалізуються саме на стягненні боргів. На кожен аргумент звичайного громадянина, зазвичай, юрист банку може знайти десять контраргументів.  Як результат – втрачено час, зіпсовано нерви, справу програно і залишається сподіватись хіба що на диво.

Першою порадою буде якраз довірити свою проблему не менш кваліфікованому спеціалісту – адвокату.

Багато хто може заперечити, що як у таку скрутну хвилину знайти кошти ще і на адвоката. Але завжди потрібно зважити всі ризики і порівняти – скільки коштує правова допомога і в скільки обійдеться розрахуватись за борг у разі програшу справи.

На адвокатах, так само як і на лікарях економити не варто. Але кожна послуга також має свою ціну. Вірити захмарним цінам також не варто. Адже не завжди якість послуги відповідає її ціні. Краще вибирати тих адвокатів, про яких ви достеменно знаєте, що це професіонали своєї справи і не вірити обіцянкам тих, хто за захмарну ціну гарантуватиме виграш справи. Послуга адвоката – це не купівля автомобіля і тут не може бути жодних гарантій стовідсоткового виграшу справи. Адвокат може гарантувати тільки те, що він надаватиме якісну правову допомогу у відповідності до норм законодавства.

Наступне на що хочеться звернути увагу це те, що трапляються на практиці випадки, коли банк передав кредит іншій установі і ця установа вимагає через суд повернути борг по кредиту.

Для порівняння, у моїй практиці за минулий рік було більше половини справ в яких подібна установа вимагала сплатити борг, який вже був стягнутий судовим рішенням на користь банку.

Запамятайте! Вимагати двічі сплату одного і того ж боргу – незаконно!

Згідно п.2 ст.223 ЦПК України після набрання рішенням  суду  законної  сили  сторони  та треті  особи із самостійними вимогами,  а також їх правонаступники не можуть знову заявляти в суді ту саму позовну вимогу з тих самих підстав,  а  також  оспорювати  в іншому процесі встановлені судом факти і правовідносини.

Отримавши позов до суду чи претензію банку не слід ігнорувати їх. Проблеми це не вирішить, а навпаки – посилить її. Кожна справа є індивідуальною і єдиної поради для всіх не існує. В кожному конкретному випадку слід детально проаналізувати всі обставини справи та у відповідності до цього обирати найоптимальніші шляхи до захисту.

Більше інформації по правовій допомозі ви можете знайти на сайті «Юридичні консультації адвоката Чундак Маріанни Володимирівни» за веб-адресою: advokatms.com.ua, або дізнатись за тел.099 632 74 94. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com