Немеш і партнери
image

Що потрібно знати про продаж землі

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі. Однак було розповсюджено не зовсім точну інформацію. Наш юрист пояснює всі тонкощі законодавства.

Термін дії мораторію на купівлю-продаж та відчуження іншим способом земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні мав закінчитися 1 січня 2016 року. Однак у вівторок, 10 листопада, Верховна Рада продовжила дію мораторію до 1 січня 2017 року.

Відповідні зміни були внесені до пунктів 14 та 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України. Законопроект щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель був підтриманий конституційною більшістю у 309 голосів.

Передбачено, що до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення (вказаний закон досі не прийнятий), але не раніше 1 січня 2017 року, не допускається:

- купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

- купівля-продаж або відчуження іншим способом земельних ділянок, які перебувають у приватній власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва;

- купівля-продаж або відчуження іншим способом земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства;

- зміна цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

- внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Під час дії мораторію визнаються недійсними з моменту їх укладення (посвідчення) угоди (у тому числі довіреності) в частині купівлі-продажу та відчуження іншим способом земельних ділянок сільськогосподарського призначення, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє.

Дія мораторію не поширюється на:

- передачу земельних ділянок у спадщину;

- обмін земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону;

- вилучення (викуп) земельних ділянок для суспільних потреб, а також з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами (за умови збереження цільового призначення земельних ділянок).

Читайте також: Як закарпатцям законно отримати земельну ділянку

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com