Немеш і партнери
image

Що таке інтелектуальна власність, - пояснює юрист із Закарпаття

У цивільному кодексі України (надалі ЦКУ) зокрема в ч.3 ст 424 ЦКУ передбачено, що внеском до статутного капіталу, окрім коштів, цінних паперів та різних матеріальних цінностей можуть бути також майнові права інтелектуальної власності.

Відповідно до ст..13 Закону України «Про господарські товариства» грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства.

Для визначення вартості (грошової оцінки) майнових прав об’єкта інтелектуальної власності, що будуть вноситись до статутного капіталу, засновнику (учаснику) необхідно звернутись до незалежної експертної оцінки, як це передбачено Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

Відповідно до ст..1107 ЦКУ розпорядження майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі конкретних договорів, що обов’язково укладається у письмовій формі.

Отже, у разі внесення майнових інтелектуальної власності до статутного капіталу господарського товариства, останнє стає власником прав на відповідний об’єкт тільки на підставі укладеного договору про передачу майнових прав інтелектуальної власності на такий об’єкт.

Отже, господарські товариства перед внесенням інтелектуальної власності до статутного капіталу повинні перевірити:

  • Хто є власником інтелектуальної власності;
  • чи є права третіх осіб щодо відповідного об’єкта, підтверджені договором застави, ліцензійним договором ,тощо;
  • термін дії майнових прав об’єкта інтелектуальної власності;
  • можливість використання об’єкта інтелектуальної власності господарським товариством, до статутного капіталу якого вносяться майнові права на такий об’єкт.

 

 

Заслужений Юрист України Немеш П.Ф

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com