Немеш і партнери
image

Як виглядає норвезька в'язниця

Хальден Фенгсель, найгуманніша в'язниця у світі. Вона розрахована на 250 ув'язнених. Приблизно половина з них скоїли серйозні злочини - вбивства, напади, зґвалтування. Третина ув'язнених засуджено за продаж і вживання наркотиків. Основна мета - виправити цих людей і повернути їх до нормального життя.

В'язниця розташована в лісі. У кожній камері - ліжко, маленький холодильник, книжкова полиця, телевізор, стіл і стілець, душ і туалет. На території є продуктовий магазин для ув'язнених, де вони можуть купити все, що потрібно для приготування їжі, і власноруч приготувати її на кухні. В наявності також добре обладнана музична студія під назвою Criminal Records. Є сад, молитовна кімната, спортзал, кімната для навчальних занять, бібліотека, комп'ютерний зал, будинок прийому відвідувачів і багато іншого. І, звичайно ж, ув'язненим надається можливість отримати освіту, поки вони відбувають термін.

Наглядачі регулярно спілкуються з ув'язненими і беруть участь в спільних заходах - наприклад гра в волейбол або чаювання.

Багато хто вважає, що ця в'язниця надто розкішна і перебування в ній більше схоже на санаторно-курортне лікування, а не покарання для людей, що переступили закон. Начальник в'язниці завжди відповідає на це, що відплата сама по собі не дає хороших результатів. Сенс в тому, щоб ув'язнені пройшли реабілітацію, згадали, що таке нормальне життя, і не захотіли більше повертатися до колишніх звичок. На підтвердження його слів можна навести статистику: в Норвегії з числа тих, хто відсидів і вийшов на свободу, знову в тюрму потрапляють менше 20 відсотків. В інших країнах цей показник у декілька разів вищий.

00052964 wang-haldenprison-11 wang-haldenprison-10 wang-haldenprison-02 wang-haldenprison-07 wang-haldenprison-19 wang-haldenprison-03 wang-haldenprison-04 wang-haldenprison-05 wang-haldenprison-09 wang-haldenprison-13 wang-haldenprison-17 wang-haldenprison-18 wang-haldenprison-20 wang-haldenprison-21 wang-haldenprison-22 wang-haldenprison-23 wang-haldenprison-24 wang-haldenprison-30 wang-haldenprison-06
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com