Немеш і партнери
image

Якою буде вартість оформлення нових паспортів для закарпатців

У звичайному (нетерміновому) порядку вартість оформлення внутрішнього паспорта становитиме – 87 гривень, закордонного – 253 гривні. Але це не стосується закарпатців, які оформлятимуть паспорт вперше. За законом для них плата відсутня.

Як повідомлялося раніше, з 1 листопада 2016 року паспорти громадянина України будуть виготовлятися виключно у формі ID-картки.

Однак відкритим залишалося питання вартості оформлення таких паспортів. Зокрема чинним законодавством було лише передбачено, що за оформлення паспорта громадянина України вперше адміністративний збір та державне мито не справляється. Але при цьому не було визначено платити чи ні за оформлення паспорта замість втраченого чи пошкодженого, а також за обмін паспорта. 

Тому Кабінет Міністрів України своєю постановою від 2 листопада 2016 року №770 унормував ці питання, встановивши вартість надання адміністративних послуг у сфері міграції. Передбачено, що вартість оформлення паспортів нового зразка (у формі ID-картки) буде залежати від терміновості їх виготовлення:

Назва адміністративної послуги та строки її надання

Вартість послуги, грн

Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України (у формі картки), крім оформлення паспорта громадянина України вперше, з дня оформлення заяви-анкети у строк:

 

 

до 20 робочих днів

87

до 10 робочих днів

174

Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон з дня оформлення заяви-анкети у строк:

 

до 20 робочих днів

253

від 3 до 7 робочих днів

506

 

Крім того станом на листопад 2016 року Декрет КМУ від 21.01.1993 року досі передбачає державне мито у розмірі 34 гривень за видачу паспорта громадянина України у разі обміну замість втраченого чи пошкодженого. При цьому згідно з останніми змінами до Декрету КМУ при оформленні закордонного паспорта державне мито не справляється (раніше його розмір становив 170 гривень).

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com