Немеш і партнери
image

Заперечення батьківства

До мене звернувся мужчина, який розповів мені, що він одружений, а недавно шлюб розірваний в судовому порядку і за рішенням суду з нього утримують аліменти на дитину батьком якої він себе не вважає

До мене звернувся мужчина, який розповів мені, що він одружений, а недавно шлюб розірваний в судовому порядку і за рішенням суду з нього утримують аліменти на дитину батьком якої він себе не вважає. Розповів про те, що в останні півтора року до розлучення він не вступав в інтимні стосунки зі своєю жінкою, просив надати йому юридичну допомогу щодо оспорювання батьківства.

Тому я рішив написати дану статтю і розповісти в ній як оспорюється батьківство в судовому порядку.

Реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них за письмовою чи усною заявою батьків чи одних з них.

Після надання усіх необхідних документів орган РАЦСу здійснює реєстрацію факту народження та видає свідоцтво про народження дитини.

При цьому можуть мати місце випадки, коли дитина находиться до спливу 10 місяців після того, як шлюб буде припинений або визнаний недійним, тому в цьому випадку дитина буде вважатися такою, що походить від народження.

У житті бувають ситуації, коли подружжя документально може перебувати у шлюбі, але фактично – створити нові сім’ї, в яких народиться діти, або жінка може народити дитину від чоловіка, з яким вона просто мала інтимні стосунки, так як це стосується молодшого чоловіка який до мене звернувся за юридичною допомогою.

Особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 120, 124,126 і 127 Сімейного Кодексу України, має право оспорити своє батьківство, пред’явити позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Зокрема, якщо чоловік, з яким мати перебувала в шлюбі та який записаний батьком дитини, має обґрунтовані сумніви щодо свого батьківства, він має право оспорити своє батьківство на підставі ст.136 Сімейного Кодексу України.

На сьогоднішній день по таким справам судом призначаються експертиза ДНК, яка 99,9% дає відповідь хто є батьком дитини.

У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішенням про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття.

Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини.

Не має право оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій.

До вимог чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Якщо той, хто записаний батьком дитини, помер до народження дитини, оспорити його батьківство мають право його спадкоємці, за умови подання ним за життя до нотаріуса заяви про невизнання свого батьківства.

Якщо той, хто записаний батьком дитини, помер після пред’явлення ним позову про виключення свого іменні як батька з актового запису про народження дитини, позовну заяву можуть підтримати в суді його спадкоємці.

Якщо через поважні причини особа не знала про те, що записана батьком дитини, і померла, оспорити батьківство можуть її спадкоємці: дружина, батьки та діти.

Жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com