image

Адвокатка хоче перекваліфікувати справу про вбивство 15-річного хлопця у Нижній Апші

Адвокатка Наталія Романик хоче перекваліфікувати справу з умисного вбивства на вбивство у стані сильного душевного хвилювання. А самого вбивцю зобразити одночасно і жертвою, і героєм, що захищав честь дівчини.

Тактика адвокатки змінилася. Вона тепер намагається виправдати дії малолітнього злочинця, намагаючись очорнити загиблого, а також його батька.

Наразі сім'я Василя Попа має велику підтримку серед населення Нижньої Апші. Люди не дозволяють суддям просто "зам'яти" справу. Якщо натовп вдасться переконати, що загиблий не вартий такої підтримки — у суддів розв'яжуться руки.

Тож адвокатка пояснює дії 14-річного Василя Турди тим, що "загиблий 15-річний Василь Поп знущався над молодшим школярем. Зокрема, стягував з нього штани у присутності дівчат, неодноразово бив його і вимагав гроші". Крім того Василь Поп "зухвало і непристойно глузував з дівчини, в яку був закоханий Василь Турда. А самому Василю Турді почав погрожувати сексуальним насильством", — каже адвокатка. — "Василь Турда — не маніяк, як намагаються його змалювати публіці, а жертва постійних знущань, доведена до відчайдушного опору".

 

Адвокатка також сказала, що одразу після трагедії батько Василя Попа одержав від батька Василя Турди матеріальну компенсацію — 20 тисяч доларів. Поп-батько ніби пообіцяв витратити кошти на побудову дитячого садочка. "Жодної гривні на це не було витрачено", — каже Наталія Романик, вбачаючи у таких діях шахрайство. Суд відразу зобов'язав правоохоронців порушити кримінальну справу за цим фактом.

Далі адвокатка намагалася давити на селян, які підтримували сім'ю загиблого. "У Нижній Апші мешканці двічі виходили протестувати у справі Василя Турди, блокуючи дорогу. Таке блокування транспортних комунікацій — це кримінальне порушення і кожен, що кожен, хто стояв на дорозі у пікеті, мав би зазнати покарання. Але кримінального провадження з приводу блокування дороги немає. Натомість начальник СБУ у Закарпатській області написав листа голові Апеляційного суду, в якому зазначив, що судді виносять рішення, які обурюють суспільство. Фактично таким листом порушується вимога закону про заборону будь-якого втручання у здійснення правосуддя", - каже адвокатка.

Крім того, у постраждалі Наталія Романик записала і себе, заявивши, що напередодні їй нібито зламали електронну скриньку і намагалися також зламати сторінку у Фейсбуці. "Мені як захиснику надходили погрози з проханням припинити займатися цією справою, оскільки "Закарпаття - дикі люди" - дослівно цитую - "Будеш мати величезні проблеми, Наталко. Чекай правоохоронців з обшуком", - заявила на прес-конференції Наталія Романик. - Так-от, шановні правоохоронці, враховуючи, що вам уже відомий вміст моєї скриньки, ви розумієте, що я дію виключно в межах чинного законодавства, що я жодним чином не використовую незаконних засобів у цій справі".

Зрештою, до рутинної адвокатської роботи Романик приплела своїх дітей, що вже схоже на якийсь відчай. "А сьогодні я вам скажу, що я буду йти до кінця у цій справі. І як адвокат із більше як 10 років стажу, і як мама трьох дітей - дітей віку Василька, який зараз перебуває в СІЗО, і віку хлопчика Василька Попа, теж дитини, яка загинула в Нижній Апші".

 

dailylviv

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com