image

Аеропорт Ужгорода отримав найважливіший сертифікат для відновлення роботи

Але навряд чи відбудеться обіцяний рейс з аеропорту Ужгород ще цього року

Міністр інфраструктури Володимир Омелян сьогодні розповів, що Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA) сьогодні видала сертифікат Украероруху, за яким Європа фактично відкрила можливість здійснення польотів з аеропорту Ужгород через територію Словаччини з використанням відповідного навігаційного обладнання. Омелян похвалився, що вперше Євросоюз відкрив небо не для країни ЄС.

Омелян вважає, що виконав обіцянку перед президентом. Щоправда, президент Порошенко обіцяв не лише отримання сертифікату EASA, але й почати польоти вже цього року.

А з цим є проблеми, бо після отримання сертифікату існують інші перепони. Щоправда, вони виключно бюрократичні і просто забирають час. Зокрема, для відновлення польотів потрібна міжурядова угода між Словаччиною та Україною, яку потім повинні затвердити парламенти країн. А це все час. І навряд чи той таки парламент Словаччини захоче до Різдва розглядати це питання. 

Тим не менше, отримання сертифікату є дуже суттєвим кроком.

Нагадаємо, що у квітні цього року  Володимир Омелян був на Закарпатті і обіцяв відновити роботу аеропорту до кінця року.

Але обіцяти міністр вміє, бо ще наприкінці 2016 року Володимир Омелян вже відвідував Закарпаття і пройшовся по аеропорту "Ужгород".   Тоді ж він пообіцяв, що аеропорт в Ужгороді відновить роботу навесні 2017 року. Не вийшло.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вживає всі можливі заходи, щоб влити життя в аеропорт. Дійшло до того, що    Геннадій Москаль вже поставив навіть ультиматум керівництву Украероруху з вимогою відновити регулярні рейси з Ужгорода.

Голова ОДА навіть   примусив Державіаслужбу України дати письмову згоду на сертифікацію Украероруху з боку агентства EASA.

Як ми повідомляли, ще в середині лютого 2016 року аеропорт   закрили через недотримання правил безпеки. Але на початку березня він   знову відкрився і обласна влада влила в аеропорт чергові 57 мільйонів гривень. 

Аеропорт обслуговував всього один рейс: Ужгород-Київ та й то не щодня. Але з 6 червня  2016 року польоти знову припинилися. Влада області переконувала, що через нерентабельність, однак, згодом стало відомо, що окрім того  припинилася дія угоди між Україною та Словаччиною щодо обслуговування польотів наших літаків над територією Словаччини, а літаки в аеропорт «Ужгород» при зльоті та посадці перетинають повітряний простір сусідньої держави.

Нагадаємо також, що навіть попри відновлення польотів з Ужгорода,  в планах уряду зробити головним аеропортом Закарпаття не Ужгород, а Мукачево. 

Василь Поляк для Prozak.info

 

 

 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com