image

Активісти заявляють про знищення архітектури в Ужгороді (ФОТО)

В Ужгороді розпочали реконструкцію пам'ятки національного значення — «Совине гніздо». Як ми повідомляли, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов та генеральний директор ТОВ «Будівельної компанії «Трансбуд» Володимир Марценюк підписали договір на виконання реставраційних робіт пам’ятки історії та архітектури «Совине гніздо». Однак ужгородські активісти переконані, що в "Совиному гнізді" триває не реставрація, а недолуга реконструкція. 

"Пам'ятку національного значення — «Совине гніздо» в Ужгороді — знищують недолугою реконструкцією і прибудовою сходів замість повноцінної реставрації. Автентичність споруди буде повністю ліквідовано, - повідомляє спільнота  Transcarpathian Heritage.- Шпихлір та винний льох на вулиці Ракоці, 2 в Ужгороді побудовано у 1781 році. Споруда належить до службового типу приміщень та є цінним зразком господарських об'єктів, які створювались у кінці XVIII століття.

Згідно із проектом реконструкції, зовнішній вигляд споруди буде докорінно змінено. Прибудова сучасних симетричних сходів не є реставрацією і ставить хрест на будівлі, як архітектурній пам'ятці. В результаті місто отримає незрозумілий псевдоренесансний палац, а не винний льох.

Необхідно негайно припинити знищення «Совине гнізда» та переробити проект — з реконструкції на проект реставрації. В сходах, які порушують автентичність будівлі та інших елементах, нема жодної обгрунтованої потреби.

Інакше ми назавжди втратимо одну із небагатьох пам'яток національного значення в Ужгороді та на Закарпатті".

Так виглядає проект реставрації:

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com