image

Біометричні закордонні паспорти в Закарпатті будуть видавати із затримками

Затримка з виготовленням біометричних паспортів не залежить від роботи міграційної служби чи сервісних центрів

Ажіотаж навколо отримання закордонних біометричних паспортів очікувався. І тим більше дивуєшся, чому зараз закарпатці нарікають на великі черги біля міграційної служби чи сервісного центру. було відомо заздалегідь, що Євросоюз вводить безвізовий режим і що для перетину кордону достатньо буде мати закордонний паспорт. Так от, біометричні закордонні паспорти почали видавати ще з січня 2015 року. Однак закарпатці не поспішали. Тягнули до останнього. багато хто просто не вірив у те, що буде безвізовий режим. 

Читайте: Куди і на скільки можуть їздити закарпатці після введення безвізу

Для отримання біометричного паспорту не потрібно було проходити якісь особливі процедури. Все доволі просто. Потрібно мати лише український внутрішній паспорт та ідентифікаційний код.

І ось зараз, коли перетин кордону став доволі доступним, бо не потребує наявність віз, закарпатці, як і багато українців, кинулися робити закордонні біометричні паспорти. Виникли черги. А головне - зросли терміни виготовлення паспортів.

Регіональне закарпатське телебачення розповіло, що причина в затримці не через міграційну службу, або сервісний центр, а в тому, що машина для друку паспортів у Києві може виготовляти за день не більше 10 тисяч паспортів, а на друк поступає щоденно до 22 тисяч. 

 

У відео повідомляється про те, що уряд шукає можливість закупки ще однієї машини, але знаючи українську бюрократичність, можна не сумніватися, що цю дорожезну машину куплять і встановлять тоді, коли вже у кожного українця буде паспорт і попит на них зникне. 

Звичайно, що закарпатці стоять в чергах в міграційній службі і контактують саме зі співробітниками або міграційної служби, або сервісного центру, тому всі прокльони на них. І дарма. Міграційна служба та сервісні центри тільки приймають документи і не впливають на швидкість друку. До речі, сервісні центри могли б відразу попереджати громадян, що навіть по терміновому режиму паспорт виготовлятиметься місяць. Адже сервісні центри беруть доволі крупні суми за терміновість. 

А тепер про відмінності між міграційною службою та сервісними центрами. У сервісних центрах значно дорожче, однак кращий сервіс, бо існує електронна черга. А ще у соцмережах розповідають про "чарівне четверте віконце" у сервісних центрах, яке існує формально для інвалідів, але ним подеколи за відповідні "чайові" можна замовити оформлення паспорта у тому випадку, якщо ви запізнилися із записом в електронну чергу на потрібний день.

Дехто лає міграційну службу через відсутність електронної черги та погану комфортність у приміщеннях. Але лають міграційників ті, хто не розбирається у фінансовій кухні. Справа в тому, що сама міграційна служба не має права, приміром, на самостійну закупку обладнання для електронної черги. Це не є самостійна господарська структура. Міграційна служба в Ужгороді сплачує багатомільйонні податки у міський бюджет і просто дивно, що місто досі не спромоглося купити для міграційників обладнання для електронної черги. Адже цим самим місто попіклувалося б не про міграційну службу, а про мешканців міста. Але це вже інша тема. А поки що закарпатцям варто перетерпіти ажіотаж і не витрачати зайвих нервів. 

Василь Поляк для Prozak.info

Читайте:  Які проблеми можуть виникнути після введення безвізу і як їх подолати

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com