image

Блокада держкордону в Ужгороді перетворюється на фарс

На КПП "Ужгород", де кілька десятків водіїв на автомобілях з іноземною реєстрацією перекрили держкордон зі Словаччиною, склалася патова ситуація

Ті водії, які блокують кордон, вже воліють роз'їхатися по домівках і просто чекають хоч якогось поступок, щоб не нівелювати свій анонсований раніше пафосний героїзм, мовляв, "будемо стояти, поки нас не почують". 

Поліція Закарпаття з новопризначеним головою Романом Стефанишиним настільки слабка і нерішуча, що блокувальники просто плювати хотіли на порушену справу і "дитячі" погрози. Навіть те, що голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, який тривалий час загравав з "пересічниками", почав чимось погрожувати, не дуже налякало блокувальників кордону. З їхніх примітивних заяв випливало те. що вони вже хочуть додому на "мамині пиріжки" і просто чекають хоч якогось поступу у вирішенні проблеми. Адже зрозуміло, що продовження терміну перебування автомобілів з іноземною реєстрацією на території України не є в компетенції закарпатської влади. Таке рішення приймається парламентом і затверджується урядом.

Читайте: Хто відповість за блокування кордону

І ось нарешті прикордонники оприлюднили схему, за якою "пересічникам" не доведеться стояти в загальній черзі, а їм буде виділено окрему смугу. Сьогодні рано вранці "пересічники" полегшено зітхнули і оголосили, що їх все влаштовує, тому вони розблокують держкордон. Але...

Але, як виявилося, на ту смугу заїхав рейсовий автобус. Хтось з блокувальників почав знову "накручувати" колег, що це "зрада" і, мовляв, прикордонники всіх "надурили". Частина "пересічників" повелася і оголосила, що продовжує акцію. Тим не менше, деякі "пересічники", яким вже дійсно "потрібно додому до жінки та дітей" вирішили, що досить гарячкувати і потрібно провести додаткові переговори з прикордонниками, щоб вони не запускали на виділену для "пересічників" смугу автобуси. 

Все це нагадує фарс. А головне, показує, наскільки слабка в Закарпатті влада та правоохоронні органи. "Пересічників" дійсно в Закарпатті багато (за деякими оприлюдненими даними - понад 40 тисяч), але переважна більшість із них знала на що йде, купуючи старий дешевий автомобіль, тому ніколи не підуть на якісь акції протесту. А от ті, у кого немає автомобілів з іноземною реєстрацією, обурені діями "пересічників". Бо, власне, всі розуміють, що мова не йде про якусь незахищену соціальну групу, мова не йде про інвалідів, мова не йде про хворих, а мова йде про автомобілі. Більше того, старі автомобілі, які забруднюють повітря, автомобілі, які важко ідентифікувати, а водіїв карати за порушення правил, бо номінальними власниками цих автомобілів є якісь громадяни Словаччини чи Угорщини. 

Що стосується влади, то вона не просто не рішуча. Схоже на те, що вона у змові з "пересічниками". Адже ще за кліька днів до акції "пересічників" прикордонники попередили громадян, що можуть виникнути труднощі з перетином кордону, бо готується така акція. І тут виникає питання до влади, яким чином вона, знаючи, що буде така протизаконна акція з блокування державного кордону, не вжила жодних заходів для її унеможливлення?

Василь Поляк для Prozak.info

Читайте  коментарі влади та правоохоронців щодо блокування кордону "пересічниками"

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com