image

Чехи в Ужгороді в проекті пересунули будівництво мосту на 70 метрів, щоб не псувати естетику набережної (ДОКУМЕНТ)

Чому при Чехословаччині міністри вболівали за долю нашої набережної, а нині її гвалтують доморощені примітиви від влади та архітектури, - роздумовує наш дописувач еколог Генріх Розман

Знову лізу не в свої справи як еколога, але у свої справи як громадянина цього міста. Не знаю, чи багато людей звернуло увагу на оприлюднений архітектором Олегом Олашиним невеличкий скан документу про те, що влада Чехословаччини вирішила змінити проект будівництва транспортного мосту (нині міст Масарика). Попередньо міст повинен був бути побудований навпроти нинішньої площі Народної. Вже було розроблено та погоджено проект. Однак згодом, не відомо з чиєї ініціативи, влада вирішила змінити проект і "перенести" міст на 70 метрів далі по течії. Тобто, до того місця, де він зараз є. Для цього з Праги до Ужгорода приїхали представники двох міністерств і мали зустріч з місцевою владою. 

Міст було вирішено перенести за останній будинок Галагова і в причинах такого рішення було зазначено - з метою естетичності та практичності. 

46482096_1873284599394164_5560633169595596800_n

Ви тільки уявіть, високопоставлені чиновники двох міністерств приїхали до Ужгорода, щоб погодити зміну проекту, бо боялися зіпсувати естетику набережної. А зараз наші примітиви від мерії просто вирішили одягнути на бабусю набережну нові модерні шати.  

Про яке естетичне розуміння може йти, коли бюджетні кошти так гріють кишені мера та його блюзнірського оточення? Як можна донести ідею до порожньої голови неосвіченого селюка? Я знаю як. Просто запитати мера Андріїва, чи хотів би він свою бабцю (матусю) одягнути в модні джинси з дірками на колінах та ще й китайського виробництва? Думаю, не хотів би. То чому ж він вирішив одягнути на бабцю набережну "модну" мармурову бруківку сумнівного виробництва? Бо з куплених для рідної бабусі модних джинсів з дірками він нічого не заробить, а з бруківки для набережної матиме добрий відкат, який йому так пригодиться на наступних виборах. Напевно, вже почав сортувати конверти 500-ми купюрами. У мене все.

Генріх Розман для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com