image

Чим закінчиться війна лісівників із закарпатськими митниками Москаля

Лісівники не мають намір терпіти самоуправство закарпатських митників

Конфлікт між Держлісагентства та закарпатськими митниками виник тоді, коли голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль видав розпорядження про заборону вивозу лісу у вигляді дров, якщо їхня довжина сягає більше метра.

Але тоді ж голова ОДА зізнався, що такі обмеження не прописані в Митному кодексі, тому вирішив попросити главу уряду Володимира Гройсмана внести необхідні зміни в Митний кодекс.

Наразі у Геннадія Москаля надійний свій начальник закарпатської митниці Володимир Колєсніков, якого він відстояв шляхом публічного скандального шантажу, через що мало не позбувся соратників по коаліції в облраді. Закарпатські митники заблокували експорт деревини, через що понад 150 залізничних вагонів фактично заблокували залізницю області.

Митниця Закарпаття виконувала всі розпорядження Геннадія Москаля бездоганно. Сам Москаль звернувся до уряду забрати ці вагони назад і розібратися, яким чином вони були оформлені митницями інших регіонів.

Для більшої переконливості своєї правоти голова Закарпатської ОДА ініціював ретельну перевірку вантажу. Згодом Геннадій Москаль оприлюднив результати перевірки і заявив, що із 169 перевірених вагонів у 40 було виявлено неточності у вазі, а у окремих вагонах, у яких повинна була бути паливна деревина, було виявлено деревину ділову. Москаль знову попросив дій від уряду і, в першу чергу, попросив главу уряду забрати вагони, у яких виявлені порушення.

Що цікаво, всі перевірені вагони з деревиною не були закарпатськими. І оформлені вони були також не закарпатськими митницями. Останнім часом у Геннадія Москаля склалися доволі хороші стосунки з керівником обласного управління лісо-мисливського господарства Валерієм Мургою, хоча раніше голова ОДА не раз заявляв, що це не добре коли керівники управління лісо-мисливського господарства не підпорядковані виконавчій владі області, а призначаються Держлісагентством і підпорядковані Держлісагентству.

Однак, попри добрі стосунки між Москалем та Мургою, керівництву Держлісагентству не сподобалося те, як Геннадій Москаль зі своїми закарпатськими митниками перешкоджає проходженню вантажів з лісом на експорт.

Держлісагентство розповсюдило з цього приводу заяву, у якій переконує, що самоуправство закарпатських митників лише шкодить країні, бо не йдуть надходження до бюджетів.

"Незаконні дії працівників Закарпатської митниці нанесли значні збитки державним підприємствам, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України. Йдеться про незаконну зупинку 182 вагонів з деревиною на кордоні у Закарпатській області. Варто зазначити, що на лісопродукцію є всі необхідні сертифікати, а товар вже пройшов митне оформлення на митницях ДФС у Київській, Житомирській, Рівненській, Львівській, Хмельницькій, Чернігівській та Тернопільській областях.
Окрім цього, всі державні підприємства Держлісагентства знаходяться під «пильним оком» правоохоронних і фіскальних органів, а весь товар, що відпускається державними підприємствами, має спеціальні бирки, за якими можна відслідкувати шлях переміщення деревини.
Станом на 1 липня, збитки від незаконних дій на Закарпатській митниці вже склали близько 15 мільйонів гривень. Це сума за простій вагонів і штрафні санкції за несвоєчасну поставку продукції.
Варто зазначити, що такі проблеми у державних підприємств виникли тільки на кордоні в Закарпатській області.
Дії окремих обласних керівників перешкоджають наповненню державного бюджету, а це ускладнює процес порятунку лісів південно-східних областей України від пожеж.
Додатково повідомляємо, що за перше півріччя 2016 року лісова галузь вже сплатила податків до бюджетів усіх рівнів на суму більш ніж 1,5 млрд гривень", - повідомила Прес-служба Держлісагентства.

Зверніть увагу: у заяві є конкретне звинувачення на адресу керівництва закарпатської митниці та взагалі обласного керівництва. Щоправда, аргумент у Києві вигадали доволі примітивно, мовляв, через те, що вагони стоять, бюджет не отримає 15 мільйонів, які так потрібно для того, щоб боротися з пожежами. 

Але найпоказовішим у всій цій історії є те, що Геннадій Москаль міцно тримає Володимира Колєснікова на митниці Закарпаття і голова ДФС України Роман Насіров фактично втратив на свого підлеглого вплив. Адже навіть у заяві чітко вказано, що всі митниці без проблем оформили вантажі з лісом і лише закарпатська митниця впирається. Безперечно, що Держлісагентство перебуває у міцній зв'язці ДФС Насірова і у обох сторін є свої меркантильні інтереси. І лише Закарпаття брикається... 

Степан Форкош для Prozak.info

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com