image

Чому на Закарпатті в сучасному хоспісі немає пацієнтів

Хоспіс у Виноградові відкривали зі скандалом, а зараз там немає пацієнтів 

Але не тому, що немає бажаючих. Просто забагато бюрократії. Про це пише Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області Олег Григор'єв у соцмережах.

"У рамках Національного превентивного механізму з моніторинговим візитом ми відвідали паліативне відділення у місті Виноградово.

В Україні активно розвивається паліативна допомога. Ідеальний хоспіс або паліативне відділення - це лікувальний заклад, у якого є ліцензія на медичну практику і опіоїдні анальгетики (морфін, етс). Але Хоспіс це не просто лікування, це психологічна, духовна і соціальна підтримка, включаючи родичів смертельнохворих людей.

Тільки уявіть на хвилиночку, у нас у Виноградово спорудили за ЄВРОПЕЙСЬКИМИ стандартами Хоспіс на майже 30 пацієнтів. В наявності сучасне обладнання для здійснення паліативного лікування та догляду, нові функціональні ліжка, обладнання з очищення крові. Персонал, який пройшов спеціальну підготовку з паліативної допомоги. Особисто я таке бачив тільки в американських фільмах. Але шкода, що у відділенні, перебуває всього семеро. Лікарня практично порожня.

Порожні коридори і палати, за півроку починають потроху руйнуватись. У Хоспісі працює лікар, який самостійно розробив і запатентовану унікальну технологію знеболювання пацієнтів із хронічним больовим синдромом за допомогою катетера і лідокоіна за 5 гривень, який можна купити в будь-якій аптеці. Лікар знімає больовий синдром у онкохворих без застосування дорогого таблетованого морфію, який видається в обмеженій кількості і за рецептом. Але допомагати людям він практично не може – лікарня порожня. Чиновникам це не цікаво, а прості люди про таку допомогу не здогадуються.

Швидше за все, у кожного з вас є родич або знайомий, який страждає на сильний больовий синдром. Але сотні онкохворих вмирають в болях та стражданнях у себе вдома, а у нас під боком стоїть досконала клініка, яка вже сьогодні могла полегшити б життя величезній кількості хворих і їх родичів.

Ідіотизм полягає в тому, що подібна лікарня повинна була бути у відомстві охорони здоров’я (як це робиться скрізь). Але Виноградівський хоспіс передали на баланс геріатричного пансіонату, тобто установи соціального захисту. А це означає, що потрапити туди можна лише зібравши величезний пакет документів і здобувши путівку управління соцзахисту. Повірте, це дуже довгий і трудомісткий процес, іноді пацієнти просто не доживають до отримання такої путівки. При цьому, ніхто не приховує, що для прискорення процесу потрібно заплатити від 500 до 3000 у.о.. Але така сума непідйомна для більшості наших громадян.

Абсурд в квадраті. Це злочин обласних керівників проти своїх громадян", - написав Григор'єв.

Читайте:  Сповідь про скандальну добудову хоспісу на Виноградівщині

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com