image

Чому силовики, борючись з уявними “терористами», самі тероризувала ужгородців

Антитерористичні навчання силовиків в Ужгороді є безглуздими і нашкодили ужгородцям

Ми вже повідомляли про те, що в п’ятницю СБУ разом з іншими силовими підрозділами та рятувальниками проводили антитерористичні навчання в Ужгороді.   Навчання явно затягнулися і викликали масу невдоволення серед ужгородців.

Публікуємо ще одну репліку нашого читача Ростислава Креміня.

Напишу кілька слів про те, як я став жертвою навчань есбеушників і чому вважаю, що це безглуздя. Я працюю на адміністративній роботі в Ужгороді і мешкаю в родичів. Додому на Іршавщину їду лише в п’ятницю після роботи на вихідні. Але цього разу отримав просто шок від того, що влаштували правоохоронці в Ужгороді.

Мав намір поїхати додому о 15.00, бо мав скорочений робочий день. Але… Припаркований в центрі біля роботи автомобіль я забрав лише після 19.00. Мене просто не припускали автоматники, одягнуті у форму ніндзі-черепашки. Я вже і показував посвідчення, що працюю на державній роботі, намагався навіть телефонувати знайомим правоохоронцям, благав випустити мене, бо їду до родини. Нічого не діяло. Спочатку просили якийсь пароль, потім казали йти в управління СБУ за пропуском. І навіть коли я отримав пропуск, то зовнішній кордон поліцейських мене не хотів випускати. Кажуть, наказ…

Повірте, таких як я було сотні. Кордони були виставлені не лише в центрі біля будівлі мерії, де есбеушники повинні були виловлювати «терористів», але й майже по всьому мікрорайону «Галагов». Бачив людей, які слізно просили пропустити їх до дитячої лікарні. Бачив скандали і чув крики з матюками. Тепер, коли все вже стало ясно і СБУ прозвітувало про закінчення «спецоперації», захотілося дещо запитати цих силовиків.

Прочитав в інтернеті лише одну фразу щодо доцільності таких навчань. Ось вона: «Керівник оперативного штабу АТЦ – начальник Управління СБ України в Закарпатській області Олег Воєводін наголосив на важливості проведення подібних антитерористичних навчань. Для регіону, що межує з чотирма європейськими державами, питання протидії тероризму – одне з пріоритетних». І це вся мотивація? Шановні співробітники СБУ, ваше головне завдання не знешкоджувати терористів, які вже когось там або щось захопили, а ПОПЕРЕДИТИ можливе захоплення. Для цього з бюджетних грошей, тобто, моїх і тисяч моїх земляків, утримується величезний штат і купується дорога апаратура.

І далі. Чому ви вирішили, що саме у  п’ятницю потрібно проводити багатогодинне навчання?

Чому ви вирішили, що навчання повинно проводитися у самісінькому центрі міста, де в літній період тисячі туристів?

Чому ви не попередили людей, що хочете проводити таке навчання? Адже окрім того, що ви створили масу незручностей для ужгородців, ви ще й дали привід для фейкових інформацій про справжнє захоплення мерії і не всі ЗМІ поспішили спростувати ці інформації. У підсвідомості багатьох споживачів такої інформації з-поза меж області складеться негативний імідж про наше місто.

Чи знаєте ви приклади міжнародної практики проведення навчань в межах населених пунктів, чи, все таки, подібні навчання повинні проводитися на спеціальних навчальних базах, адаптованих до реальних?

Скажіть відверто: вам захотілося войнушки? То чому б не поїхати в зону АТО, де таке бажання дуже легко реалізувати?

Так, я усвідомлюю те, що у вас є заготовлена фраза типу: «У наш неспокійний час ми повинні бути готовими до того, щоб захистити населення від терористів». Я не заперечую. Але якою ціною? Мій висновок однозначний: силовики, борючись із уявними «терористами»,  вчинили терор проти тих, за чиї гроші вони утримуються. І наостанок: відчуваєте себе героями? Просто прочитайте сотні коментарів у соцмережах про ці навчання, щоб зрозуміти, що про це думають люди, які вас утримують.

Ростислав Кремінь

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com