image

Чому ужгородці проігнорували День Соборності

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності, однак в Ужгороді це свято проігнорували

Влада ще традиційно влаштувала певну стандартну церемонію, бо це відповідний державницький регламент. Чиновники понесли квіти до пам’ятника Шевченку, а кілька молодих людей розгорнули стометровий прапор України.

Була ще акція на пішохідному мосту, де національно налаштовані активісти повинні були організувати живий ланцюг, щоб символічно з’єднати два береги річки, однак навіть на маленький пішохідний міст людей виявилося недостатньо.

І хоча самі активісти намагалися пояснити малу кількість людей тим, що багато патріотів наразі перебувають під будівлею суду, де судять бійців Правого Сектору, насправді для Закарпаття День Соборності є умовним святом.

Як відомо, День Соборності від 1999 року відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Як відомо, Закарпаття не входило до жодного із цих державних утворень, тому ніяк не причетне до цих подій. Тим не менше, влада вигадала на цей день ще одну подію і відзначається разом з Днем Соборності… День створення Закарпатської області у складі України. Цього року саме 70 років цій події.

Однак і це є абсурдом, бо насправді Закарпаття було насильно окуповане сталінським Радянським Союзом і тодішня комуністична тоталітарна влада просто обдурила главу Чехословаччини Едварда Бенеша.

Окрім того, на той час не існувало незалежної держави Україна, а була Українська радянська соціалістична республіка у складі СРСР.

Одним словом, це свято є виключно умовним для Закарпаття і святкується лише через те, що наразі область є частиною держави Україна, яке це свято відзначає.

До речі, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

Читайте також: Фоторепотаж з воєнного Закарпаття

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com