image

Чому вже 10 років не будують об'їзд дороги смерті в Ракошині

На ділянці міжнародної траси Київ-Чоп в районі села Ракошино Мукачівського району щороку стається по декілька смертельних аварій, а дорогу в об'їзд села вже планували будувати 10 років тому

Тим не менше, об'їзду немає. Свого часу обласні  депутати вже просили півмільйона гривень на будівництво нової дороги в об'їзд села, потім просили індексувати цю суму з врахуванням інфляції. Було купа виступів депутатів облради, були заяви, були обіцянки. Навіть щебінь завезли. Нема.

Колись суттєвою затримкою в будівництві було те, що голова села Ракошино дізнався про те, що дорогу будуть будувати в обхід села і він заднім числом вивів земельні ділянки під приватизацію і продаж селянам. Селян агітував купувати ці земельні ділянки, обіцявши, що дорожники змушені будуть потім за будь які гроші ці ділянки викуповувати, щоб збудувати дорогу. Цю аферу прокуратура викрила, але процедура викупу цих земельних ділянок (понад 150) вартувала державі грошей і... часу.

І ось зараз знову депутат облради Михайло Мотильчак оголошує лист мешканців села Ракошина, які мало не вимагають будівництва об'їздної дороги. 

«Ми, депутати Ракошинської сільської ради звертаємося до Вас з проханням, щодо звернення до Кабінету Міністрів України про виділення коштів для будівництва об’їзної дороги в об’їзд с.Ракошино, у зв’язку з численними зверненнями мешканців сіл Ракошинської сільської ради, щодо аварійності на даному відрізку дороги державного значення. Питання аварійності, небезпеки, травматизму та інших негативних факторів, що є наслідком проходження траси міжнародного сполучення на життя та побут мешканців сільської ради не може викликати сумніву ні в кого. «Будівництво» об’їзної дороги вирішується уже протягом довгого часу. Кожного року нас мешканців сільської ради запевняють всі ланки влади про «розпочаток» будівництва об'їзду с.Ракошино. 

Враховуючи вищенаведене переконливо просимо Вас прикласти всіх зусиль, звернутися до КМ України, Верховної Ради про виділення коштів на будівництво обїзду с.Ракошино траси міжнародного сполучення «Київ-Чоп» та розпочати зазначене будівництво», - йдеться у зверненні депутатів Ракошинської ради.

А тепер варто запитати дорожників, що за скільки державних грошей вони викуповували у ракошинців земельні ділянки, які ті отримали шляхом афер, ініційованих колишнім головою сільради. Дорога в об'їзд Ракошина однозначно потрібна. Це дорога смерті. Але краще вже без ультиматумів, бо історія з будівництвом цієї дороги дуже мутна.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com