image

Чому закарпатка, яка стала Вчителем року України, виїхала на заробітки

Вчитель з Берегова Віолетта Македон, якою гордиться все Закарпаття, виїхала на заробітки

Минулого року нас розпирали гордощі за славну землячку Віолетту Македон, яка стала "Вчителем року-2016" у номінації "Вчитель англійської мови".

Віолетта була вчителькою англійської мови Берегівської школи №5. Неймовірно талановита і динамічна. Вона постійно працювала над своїм вдосконаленням.  Пройшла навчання у Закарпатській літній педагогічній академії імені Келчеі, літніх мовних школах з волонтерами Корпусу Миру США, курси при Міжнародній організації вчителів англійської мови. Відкрила в школі мовну студію.

Вона була переконаною, що сучасний урок – демократичний, який проводиться не для учнів, а з учнями, робить все можливе для того, щоб учні розуміли, що їхня думка високо цінується, а їх відкриттям допомагають. На сайті міносвіти є її педагогічне кредо: «Знай, люби, розумій, поважай! Тільки той може бути вчителем, хто має добре серце і душу».

Варто відзначити, що Віолетта Македон свій блог вела англійською мовою. На конкурсі "Вчитель року" вона перемогла досвідчених колег. Після конкурсу вона сказала: "Мій найголовніший здобуток у конкурсі – це не сама перемога, а отриманий стимул ще більше вдосконалюватися як учитель. Я переконана, що професіонали усіх сфер, і вчителі в тому числі, повинні постійно розвиватися. Навчання – це безперервний і надзвичайно цікавий процес тривалістю в ціле життя". З перемогою її вітав особисто президент Петро Порошенко.

Poroshenko-Makedon

Однак вдосконалюватися як вчитель у неї не вийшло. А от розвиватися... Напевно, так. Як повідомляє видання "Прозахід", Віолетта не змогла жити в Україні і виїхала на заробітки до Лондона. У Берегові у неї залишився син, який зараз в десятому класі, тому днями вона навідалася в Берегово, щоб побачити сина, поспілкуватися з ним.

Віолетта розповіла, що працює в родині фотографів, доглядає за 80-річним дідусем Бобом. Ну а зарплата у неї за день стільки, скільки в Україні вона мала за місяць. 

На жаль, саме через фінанси з України на заробітки виїжджають кваліфіковані вчителі, медики, програмісти. Країна втрачає свій найкращий трудовий потенціал. Віолетта сумує за рідною школою, друзями та рідними, однак вирішила поїхати в країну, де її праця цінується.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com