image

Чому закарпатські прикордонники не пустили в Україну члена Європейського парламенту

На українсько-угорському кордоні стався інцидент - наші прикордонники не пустили в Україну націоналістичного політика, члена Європейського парламенту Крістіну Морвої.

Більшість ЗМІ повідомили, що Морвої є членом право-радикальної партії "Йоббік". За інформацією прикордонників, Крістіні Морвої було відмовлено у в'їзді в Україну через те, що вона відвідувала окуповані сепаратистами від ЛНР та ДНР території, зустрічалася з лідерами цих незаконних республік та висловлювала їм підтримку.

Морвої чудово повинна була знати, що вона є персоною нон-грата в Україні, тому її візит був нічим іншим, як провокацією. З нею, до речі, були журналісти і телеоператори, які знімали інцидент на кордоні.

Повідомляється, що Морвої мала намір провести відеозйомки в Закарпатті про правовий стан закарпатських угорців. 

Сама Морвої на своєму сайті написала, що їй на українській мові показали документ, у якому було повідомлено, що її та Гауді Томаша Нодя не пускають в Україну і їй довелося викликати угорського консула на кордон, щоб прояснити ситуацію. 

Фото з кордону:

kepukr2 (1)

Крістіна Морвої дуже відомий угорський політик. Насправді. вона стала у 2009 році депутатом Європарламенту від партії "Йоббік", хоча наразі не є її членом. Тим не менше, "Йоббік" має намір висувати Крістіну Морвої у президенти Угорщини.

Морвої має хорошу юридичну освіту і закінчила університет з відзнакою. Більше того, вона була однією з перших студенток Центральної Європи, які отримали стипендію британського уряду. Власне, Крістіні Морвої цю стипендію особисто вручала тодішній прем'єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер.

Нагадаємо, що "Йоббік" сформував коаліцію з партією "Фідес" у парламенті, але згодом ці політичні сили розсварилися і зараз "Йоббік" перебуває в опозиції до влади прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Тим не менше, сьогоднішній інцидент стане зайвим приводом для погіршення стосунків між Угорщиною та Україною. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com