image

Декомунізатор Москаль працює в будинку по вулиці недекомунізованого Ломоносова

Майже не щодня прес-служба Закарпатської обласної адміністрації розповсюджує прес-релізи про те, які вулиці декомунізував голова ОДА Геннадій Москаль. Але сама адіміністрація знаходиться на вулиці російського псевдонауковця Ломоносова.

Репліка нашого читача Олексія Курловича.

Ваше видання багато пише про те, як Геннадій Москаль вулиці в Закарпатті перейменовує. Почав з того, що влади міст та сіл не перейменували вчасно вулиці, тому керівник ОДА має право їх перейменовувати на свій розсуд. І тут почалося. Москаль кожного дня щось переменовує, а для того, щоб інтерес з перейменовуванням мав і всеукраїнський масштаб, то, приміром, перейменовує вулицю Леніна на Леннона, чи площу назве іменем засновника поп-арту, американця з русинським корінням, Енді Воргола.

У той же час сам голова ОДА кожного дня працює в адмінбудівлі адміністрація, яка знаходиться на…вулиці російського псевдонауковця Михайла Ломоносова. Вулиці з іменем Ломоносова перейменовані вже майже у всій Україні. А у нас ОДА на цій вулиці. Тобто, фасадна частина рахується на площі Народній, але ж по правому боці адмінбудівлі вулиця Ломоносова, про що і свідчить відповідний вказівник.

Чому ж в Україні вулиці Ломоносова перейменовують, Москаль міг би знати. Навіть в самій Росії науковці розвіяли міф про геніальність Ломоносова. Ось що пишуть про Ломоносова російські дослідники, зокрема, Гелій Салахутдінов:

«Ломоносов нічого не зробив в науці. Взагалі! У підручниках пишуть, що Ломоносов відкрив закон збереження маси. Які для цього підстави? А просто Ломоносов в одному листі своєму товаришеві якось написав фразу, що «якщо в одному місці щось прибуде, в іншому - убуде». З неї сталінські соколи зробили висновок, що Ломоносов відкрив закон збереження маси. Але ж випадкова фраза в листі немає формулювання закону! Вперше закон збереження маси чітко сформулював і підтвердив дослідами Лавуазьє. Причому не в приватному листі, а в науковій роботі.

Також пишуть, що Ломоносов розробив молекулярно-кінетичну теорію газів. Не розробив! І не міг розробити, оскільки дуже слабо знав математику. Саме з цієї причини всі його «праці» в галузі фізики і хімії були просто безпорадними фантазіями.

Ломоносову приписують створення «основоположних» робіт з  гірничої справи. Насправді ці «роботи» є не що інше,  як конспект лекцій, записаних ним під час навчання в Німеччині. У Німеччині Михайло, до речі, здебільшого не вчився, а пив та по бабам бігав. Тому і в математиці слабкий.

Ломоносов - не вчений. Він адміністратор, людина, яка вміла добре робити тільки дві речі - пити і вибивати гроші на божевільні проекти. Наприклад, він організував псевдонаукову заморську експедицію: йому прийшла в голову така ідея - досягти Індії, обійшовши Америку через… Північний Льодовитий океан. Чомусь Ломоносову втовкмачити в голову, що Льодовитий океан вільний від льоду на широтах на північ від 80 градусів. Дурість очевидна, але вплив Ломоносова при дворі було такою великою, що він легко вибив гроші на дві експедиції. Обидві, звичайно ж, закінчилися провалом - за Шпіцбергеном кораблі вперлися у важкі багаторічні льоди. Хто виявився винен? Вже звичайно, не Ломоносов, а командир експедиції Чичагов, який піддався жорстокому розносу в адміралтейською колегії.

Тепер про Ломоносова багато вже всі розуміють. Не так давно, скажімо, академік Захаров публічно заявив, що Ломоносов - дута фігура, і весь його внесок в науку - переклад двох підручників з німецької мови ...».

У Росії розуміють, по всій Україні розуміють, а великий декомунізатор Москаль щось не те розуміє?

Олексій Курлович, Ужгород 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com