image

Державне телебачення таки стане суспільним

19 березня, Верховна Рада України проголосувала в другому читанні законопроект № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», який надає рамковому закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» механізм перетворення державних мовників на суспільне мовлення з урахуванням фактичного стану справ.

Україна взяла на себе зобов'язання створити суспільне мовлення ще 2003 року, розробка і запровадження системи СМ є частиною порядку денного щодо імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС. Початок діяльності СМ є також зобов'язанням чинної української влади за Коаліційною угодою, - повідомляє сайт "Суспільне мовлення".

Законопроект  №1357  ухвалено в редакції Комітету свободи слова з внесенням правки з голосу Голови Комітету Вікторії Сюмар про обрання членів Наглядової ради Суспільного мовлення без схвалення профільного комітету.

Пропозиція депутата від БПП Миколи Томенка про створення окремої юридичної особи для суспільного радіо була відхилена. Також депутати відхилили поправку, що давала можливість місцевим органам самоврядування створювати регіональне суспільне телерадіомовлення на базі ОДТРК. 

Згідно з законом, на базі Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України, державної ТРК «Культура», обласних державних ТРК, державної ТРК «Крим», державних організацій Київської державної регіональної ТРК, Севастопольської регіональної державної ТРК, Новгород-Сіверської регіональної державної ТРК «Сіверська», Криворізької регіональної державної ТРК «Криворіжжя», Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм» утворюється єдине акціонерне товариство НСТУ. Органом правління стає сформована громадськістю та політичними фракціями Наглядова рада.

5_zmin
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com