image

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким.

Підвищення ефективності співпраці між регіонами України й Польщі для розвитку громад і територій обох країн та перспективна економічна співпраця – головні теми зустрічі, яка відбулася на Ужгородщині.

Пан Ціхоцький один з тих дипломатів, який не залишив Україну під час наступу окупантів, допомагав й продовжує допомагати нашому народу боротися за незалежність. Ці вчинки вартують глибокої поваги та вдячності, - повідомив голова ОВА Віктор Микита.

Як фахівцям у галузі безпеки й посадовцям, на яких покладено велику відповідальність за розвиток співпраці між регіонами наших країн, нам є про що спілкуватися і над чим разом працювати.

Разом із Надзвичайним і Повноважним Послом під час заходу, ініційованого «Інститутом Центральноєвропейської Стратегії», обговорили низку питань регіонального розвитку в межах міжнародного співробітництва.

Зараз актуальним є питання фундаментальних змін у підході українських регіонів та громад до співпраці з міжнародними партнерами. Незначний відсоток тих, хто працює у цьому напрямку, має можливість оцінити рівень інвестицій й фінансової підтримки власних проєктів у громадах, завдяки зв’язкам з країнами ЄС.

Вони серед інших допомогли нашій державі та силам оборони вистояти в перші місяці повномасштабної війни, коли регіони та громади країн ЄС підтримували своїх партнерів в Україні.

Моїми завданнями, як голови Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, є систематизація роботи областей з налагодження нових звʼязків із регіонами країн ЄС, закріплення цих контактів відповідними угодами про партнерство та їх трансформація у проєкти розвитку.

Прогресивний досвід має Закарпаття та Львів. Нашою метою є – інтеграція набутих знань у всі, без винятку, регіони України.

Команда Палати регіонів Конгрес місцевих та регіональних влад вже сформувала паспорти регіонів для репрезентації потенційним партнерам в ЄС, які ми представимо у Брюсселі наприкінці травня.

Бартош Ціхоцький підтримав окреслені ініціативи й готовий взяти участь у розбудові нової архітектури міжрегіональних звʼязків України та Польщі. Є розуміння першочергових дій, тож ми починаємо співпрацювати.

Насамкінець подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Польща в Україні за візит та увагу до Закарпаття.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com