image

Головний націоналіст Закарпаття дав гнівну відповідь Москалю

Командир чоти "Карпатська січ", закарпатський "свободівець" Олег Куцин звернувся до голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля

"Прочитав передруковані статті в українських ЗМІ з посиланням на офіційний сайт Геннадія Москаля про те, як «Закарпатська обласна держадміністрація обурена поведінкою правих». Так от, шановний голово Закарпатської обласної адміністрації, хочу нагадати вам, що 11-12 листопада в Закарпатті проводилася ціла низка заходів по вшануванню 79-ї річниці створення Організації Народної Самооборони «Карпатська Січ». В рамках заходу відбулися наукова конференція в Ужгородському національному університеті за участі відомих істориків краю, представників Інституту Українознавства та Інституту національної пам'яті України, науковців з Києва, Львова, Вінниці, яке ви просто проігнорували. Проігнорували не тільки ви, а й всі ваші заступники, радники, керівники відділів, управлінь, комітетів.
В той же день відбувся вечір пам’яті та нагородження бойовими відзнаками бійців сучасної російсько-української війни, які воювали в складі Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ». Підрозділ, який заснували добровольці-закарпатці, до яких долучилися українці з усіх куточків України, в складі якого воювали добровольці з Грузії, Білорусії, Росії, навіть один єврей. Чотирнадцять наших побратимів загинули, більше 50-ти отримали поранення, частина з нас і зараз перебуває на фронті. І з усього Закарпаття не знайшлося ні одного чиновника, щоб прийти і привітати нас. На чолі з вами. І ви ще смієте розповідати про «заїжджих гастролерів»? Це хто, 65-ти річний доброволець «дід Василь» з Виноградова заїжджий гастролер, «Шуба» з Виноградова, «Хорват» з Королева, «Русин» з Тячева, «Бродяга» та «Угля» з Хусту, Василь Вовкунович з Берегова, «Гуцул» з Рахівщини, «Бублик» з Ужгорода, та десятки інших Закарпатців – гастролери? Гастролери скорше ви з вашою свитою. 
Так, приїхали вшанувати своїх духовних наставників, на прикладі яких вчилися воювати, наші побратими з Дніпра, Полтави, Бердянська, Тернополя, Львова, Луцька, Києва. Всі вони, як і наші предки, що з’їхалися в 1938-му з усієї України на Закарпаття захищати Карпатську Україну в складі не шанованої вами «Карпатської Січі», так і сьогодні захищали і захищають нашу державу в «Карпатській Січі». Але такому керівнику області, як ви такі люди не цікаві. Тут форинти не роздають, бограчом не гостять? А може варто було прийти, в очі подивитися, якісь гарні слова сказати. А якщо вже так захотілося на вихідні в Мадярщину на відпочинок з’їздити, то хоч телеграму б прислати, чи заступника якогось, все ж таки робочий день був у ту суботу. 
А не прийшли ви ось з якої причини – якось воно незручно перед мадярами мабуть стало – вони ж так мужньо підставили вашій команді плече в «важкій» міжклановій боротьбі-дерибані на Закарпатті. Ви так загралися в ваші розборки по розподілу закарпатського «корита», що готові і на чорта спертися, лиш би більше вхопити. А мадяри молодці, вони зверхньо і з презирством дивляться, як чубляться вибрані за гроші руснацькі «депутати», вдало вами маніпулюють і, як сказав один мадярський шовініст Міклош Ковач «Українську державу слід сприймати, як ворожу фортецю…частину цієї фортеці потрібно захопити». Вони власне з успіхом цю формулу втілюють в життя. 
Не хочете ви дати відповідь і на направлене вам звернення з вимогою усунути з посади одіозну українофобку Ілдіку Орос, яка на міжнародному рівні висловлює претензії до нашої держави і до вашого президента Петра Порошенка.

Читайте про претензії українських націоналістів до Ілдики Орос.

Не захотіли ви побачити і наші вимоги до Угорщини під час пікетувань угорських консульств в Ужгороді і Берегові з вимогами припинити тиск на Україну:

А «обурила» вас тільки здорова реакція фронтовиків на прапор іншої держави на адміністративній будівлі в Україні. Всі ці бійці вже бачили, чим закінчуються вивішування прапорів інших держав на наших адмінбудинках – війною і розрухою. І прапор ніхто не палив і не пробував палити. Його чемно віддали поліціянтам. Це бачили всі, крім вас. А ось коли в Берегові перед цим спалили український прапор, я щось вашої грізної реакції не чув.
І не «женіть» ви на поліцію. Якраз вони діяли професійно, за винятком одного дрібного провокатора в формі, який додумався фронтовику тикати під ніс середній палець, за що і поплатився. 
Наприкінці, вам до відома – першим на Донбасі загинув наш побратим – свободівець Дмитро Чернявський. А угорців, що загинули в боротьбі за Українську Державу ми достойно в той день вшанували. І надалі будемо вшановувати", написав Куцин у соцмережах. 

Нагадаємо, що 11 листопада  націоналісти закидали димовими шашками Консульство Угорщини в Ужгороді.

12 листопада націоналісти  в Берегові зірвали угорський національний прапор з будівлі мерії

Голова Закарпатської ОДА  Геннадій Москаль різко засудив такі дії націоналістів.

Читайте: Чи можуть висіти прапори Угорщини на адмінбудівлях в Закарпатті

.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com